ERTELENDİ!

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun, sosyal medya  üzerinden kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunduğu komedyen Cem Yılmaz hakkında açılan ceza davasına bugün başlandı. Cem Yılmaz’ın katılmadığı duruşmada avukatı hazır bulundu.

Dava, ileri bir tarihe ertelendi.

Cem Yılmaz’ın Avukatı Çetin Yüksel, duruşmada kamu görevlileri ve siyasetçilerin eleştiri konusunda gerçekten açık olmaları gerektiğini ifade ederken, şöyle konuştu:

“Bu husus da gerek bizim iç hukukumuzda kararlar, mevzuat hükümleri, gerek uluslararası hukukta, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararlarında yüzlerce örneği var. Kamu görevlilerinin ve siyasetçilerin bu tür eleştirilere açık olması gerektiği konusunda. Biz de onu söylüyoruz. Bu eleştiriler herhangi bir şekilde rencide etmek amacıyla zaten algılanmamalı. Tam aksine görevin daha iyi yapılabilmesi için, kamu görevlilerine bir uyarı, bir denetim mekanizmasını, öz denetim mekanizmasının gelişebilmesi için daha anlamlı bir sonuç doğuracaktır. İfade ettiğimiz husus buydu. Zaten yargılama devam ediyor. Devam eden yargılama hususunda daha fazla bir açıklama yapmak da mümkün değil. Kararı hep birlikte göreceğiz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir