YENİ İSTİFA YOK!

Hükümet’e yakınlığıyla bilinen HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, belediye başkanlarından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından istenen istifalara yönelik olarak, “Yeni istifaların istenmeyeceğini” söyledi.

AKP’li bir kaynakla konuştuğunu söyleyen Yılman, “Erdoğan istifalar sebebiyle oluşan algının partiye zarar verdiğinin farkında, bundan dolayı da mutsuz” sözlerini aktardı.

Yılman‘ın “Hangi büyükşehir belediyelerinin istifası yolda?” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le yaptığımız sohbette, “Sizin de istifanız istense ne yaparsınız?” sualime “İması dahi yeter!” şeklinde karşılık vermesi, bayağı bir gündeme oturdu.

Öyle oturdu ki; bu açıklamanın ardından Türel’in istifasının gerçekten de istendiği ve onun da önlem alma gayretiyle bu açıklamayı yaptığı yönünde saçma sapan yazılar yazıldı.

Türel’in, “İması bile yeter istifa etmem için” sözlerini gündeme taşıyan gazeteci olarak bu hususta birkaç şey yazmam gerekiyor. Bir kere, herkes emin olmalı ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Türel’in istifasının istendiği yönündeki haberlerin tamamı palavra! Bunu rahatlıkla yazabiliyorum, zira yazmadan evvel bizzat Cumhurbaşkanı’nın etrafını kolaçan edip işin aslını öğrendim. Hülasa, yok böyle bir durum! Söz konusu dahi değil!

BİZCE İSTİFA YOK

Bazıları Türel’le birlikte 7 büyükşehir belediye başkanının daha istifasının istendiğini yönünde iddialar ortaya attı. Ben de bu iddiaların peşine düştüm. Çok yere, çok kişiye sordum ama size en güvendiğim kaynağımdan aldıklarımı aktarmak istiyorum.

Diyor ki o kaynağım:

“Büyükşehirlerle ilgili yeni istifaların isteneceğini sanmıyorum. Öyle bir niyet olsaydı şimdiye kadar çoktan ortaya dökülmüştü açık açık. Bizce yok! Olmaması da gerekiyor. Çünkü herkes gibi Sayın Cumhurbaşkanı da istifalar sebebiyle kamuoyunda oluşan algının partiye epeyce zarar verdiğinin farkında ve bundan dolayı da mutsuz.

Hal böyleyken, yeni istifaları gündeme taşıyıp kamuoyunda yeni tartışmalara müsaade ederek yeni zarar kapılarının açılmasına izin vermez! O yüzden söz konusu iddiaların doğru olmadığını düşünüyor ve dahası buna inanmak istiyoruz…”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir