HERKES BUNU MERAK EDİYOR?

CHP’de yaklaşan kurultay öncesi merakla beklenen tek konu var o da CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkıp çıkmayacağı…

Evet herkes bunu merak ediyor…

Bazıları kafasına göre yazıp çiziyor…

Kimi bilmeden, kimi maksatlı olarak CHP’yi karıştırmak için yazıyor!

Daha önce Sayın İnce’nin Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkmayacağını söylemiş ve Muharrem İnce’nin Ankara veya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı bilgisini paylaşmıştım ve İnce’nin Belediye Başkan adaylığı bu yazımdan sonra konuşulmaya başlanmıştı.

Tabi hemen birileri bu olayı da sulandırmak ve İnce’ye zarar vermek, efendim bir şekilde İnce’nin yolunu kesmek için “Muharrem İnce, Bursa Belediye Başkan Adayı Olacak” diye haber yapınca İnce bu iddiaları yalanlamış, CHP’yi ve Türkiye’yi yönetmeye talip olduğunun altını tekrar çizmiş hatta İzmir Milletvekili Tuncay Özkan bir canlı yayında,”Muharrem İnce Kılıçdaroğlu ile görüştü, aday olmayacak” deyince İnce, Tuncay Özkan’ı fena fırçalamıştı.

Özkan’da hatasını kabul edip İnce’den özür dilemişti.

Muharrem İnce, hakikaten önemli bir siyasetçi…

Geçtiğimiz günlerde BYLOCK mağduru olduğu ortaya çıkan AKP eski Yalova Milletvekili Şükrü Önder’i cezaevinde tek ziyaret eden siyasetçinin İnce olduğu ortaya çıkmış ve İnce’nin öngörüsü, vefası ve cesareti, bırakın CHP’lileri, AK Parti’lilerin bile takdirini kazanmıştı.

Evet İnce, önemli ve ciddi hedefleri olan bir siyasetçi ki bu hedeflerini her fırsatta dile getiriyor.

Ben Sayın İnce’nin bir gün CHP’nin başına geçeceğine inanıyorum ama…

Şuan bunun mümkün olmadığını da söylemem gerekir.

Ne ülke siyaseti, ne de CHP şuan böyle bir liderlik yarışına müsait değil.

CHP’de olası bir koltuk mücadelesi CHP için yıpratıcı olur ki bunu herkesten çok Muharrem İnce biliyor ve İnce bunu asla istemez.

İnce’nin bir planı ve yol haritası tabi ki var…

İnce’nin haritasındaki yol şuan İstanbul’a çıkıyor!

Muharrem İnce, kurultayda Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkmayacak…

AKP’yi devirmenin adeta eşiğine gelmiş CHP’nin koltuk yarışıyla yıpratılmasına müsaade etmeyecek diyor ve…

CHP’yi ve Türkiye’yi yönetme hedefi olan Muharrem İnce’nin bu hedefe varmak için işe İstanbul’dan başlamasını bekliyorum…

Bu amaçla…

Her ne kadar Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ihtimali olsa da Sayın İnce’nin çok büyük bir ihtimalle CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağını buradan belirtmek istiyorum…

İnce’nin de, CHP İstanbul Teşkilatlarının da bunu çok istediğinin altını çiziyor…

Kılıçdaroğlu’nun da bu konuda İnce’yi destekleyeceğini umuyor ve Kurultaydan sonra İnce’yi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak hiç zaman kaybetmeden açıklamasını bekliyorum.

Muharrem İnce’nin aday olması halinde aynı Yalova’da yaptığı gibi İstanbul’da da AKP’yi alaşağı edeceğine ve İstanbul’u “ihanet” etmeden layıkıyla yöneteceğine inanıyorum.

İstanbul İnce’ye, İnce’de İstanbul’a çok yakışacak…

 

HAKAN KORKMAZ
Revizyongazetesi.com
Genel Yayın Yönetmeni

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir