FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI NE OLACAK?

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kara Harp Okulunda Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimi (SUTASAK) mezuniyet töreninde konuştu ve,“FETÖ, özellikle askeri eğitim kurumlarımız başta olmak üzere onların etkisiz hale getirilmesi, oraların kontrol altına alınarak FETÖ’ye mensup teröristler yetiştirilmesi için ciddi çalışmalar içerisinde olmuştur. Hamdolsun, şu an itibarıyla bu tehlike tamamen ortadan kaldırılmıştır.”dedi.

Bakan Canikli,”Artık terör örgütünün size verebileceği bir şey yok. Gelin Türk adaletine, Türk milletine teslim olun, örgütün tamamen gizli kalmış unsurlarının da açığa çıkartılması için bildiklerinizi anlatın ve bu milletin bu belasını tepeden tırnağa ortadan kaldıralım, temizleyelim.”çağrısı da yaptı.

Bakan Canikli diyor ki; “Askeriyede Fetö tehlikesi tamamen ortadan kalktı…Hamdolsun.”

Hamdolsunda…

Siyasi ayak ne olacak Sayın Canikli?

Ne demişti CHP’li Levent Gök, geçenlerde bir televizyon programında…

Her kesimden Fetö sanığı var ama siyasetçi ayağı yok. Bu ayağına dokunulmuyor. Savcı’nın iddianamesine göre Fetö, TSK komuta kademesini en kısa sürede ele geçirmek maksadıyla siyasi otoriteye kanuni düzenlemeleri yaptırmıştır. Bu kanunun altında 37 vekilin imzası var. Kim yaptırdı kardeşim size bu kanunu, çıksınlar kendilerini savunsunlar.”

Evet, “Askeriyede Fetö tehlikesi tamamen ortadan kalktı, hamdolsun”diyorsunuz bu güzel Sayın Canikli ama…

Verdikleri kanun teklifiyle adeta örgütün değirmenine su taşıyanlar ne olacak?

Siyasi ayak ne olacak?

Ortaya çıkmayacak mı, çıkarmayacak mısınız?

Hayati Yazıcı’ya geçelim…

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, katıldığı bir canlı yayın programında ‘Sözlerim suç duyurusudur’ diyerek başladığı konuşmasında iş insanı FETÖ’cülerin belirli bir ücret karşılığında serbest bırakıldığını ve özellikle Gaziantep’de ‘FETÖ borsası’ ortaya çıktığını iddia etmişti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Tayyar’ın açıklamalarını ‘talihsiz‘ olarak nitelendiriyor ve “Siyaset sorumluluk getirir” diyor!

“Talihsiz bir açıklama, siyaset sorumluluk getirir. Kalkıp da borsadan bahsetmeden, bu söylemin sözcükleri, ‘borsa’ olarak nitelendirilmesi bu alanda mücadeleye zarar getirir.Bunları savcıya, genel başkana, partiye getirirsiniz ama bunu söyleme dönüştürmenin bizim siyaset tarzımızla bağlılığı yok.” diyor AKP Genel Başkan Yardımcısı…

Dikkat buyrun;

Açıklamasında savcıya git, bize getir ama niye millete açıklama yapıyorsuna getiriyor ve tepkisi buna aslında!

Yani bir bakıma “milleti niye uyandırıyorsun tepkisi” bu ya da ben öyle anlıyorum.

Şamil Tayyar’ın Fetö ile mücadelede yaşanan olumsuzlukları deşifre etmesinden rahatsızlığını “Siyaset sorumluluk getirir” diye dile getiren Yazıcı’ya bende diyorum ki…

Tabi ki siyaset sorumluluk ister Sayın Yazıcı, 15 Temmuz’da 248 vatandaşımız şehit oldu, 2196 vatandaşımız ise yaralandı. Ogün bugün ülkeyi OHAL’le yöneten Hükümetin ve siz siyasetçilerin sorumluluğudur Fetö’nün siyasi ayağını ortaya çıkartmak!

Evet, Bakan Canikli ve Yazıcı’nın açıklamalarını bir bütün olarak görüyor ve diyorum ki…

Fetö’nün siyasi ayağını ortaya çıkarmak bu hükümetin, AKP hükümetinin sorumluluğudur…

Açıkçası…

Ak Parti, Fetö’nün siyasi ayağını ortaya çıkarmadan seçimlerde, bu milletin karşısına nasıl çıkacak çok merak ediyorum!

 

HAKAN KORKMAZ

Revizyongazetesi.com

Genel Yayın Yönetmeni

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir