İlahiyatçı Hasan Aydın, Ali Erbaş’ı yerden yere vurdu!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Kadir Mısıroğlu’nu 9 Kasım’da ziyaret etmesi tartışmalarına İlahiyatçı Hasan Aydın’da katıldı. Kadir Mısıroğlu’na,”İngiliz pasaportuyla geziyor!” diye yüklenen Hasan Aydın,”Sayın Diyanet İşleri Başkanı…Senin Cumhurbaşkanın yani seni oraya atayan, 10 Kasım’da Atatürk’ü anmaya gidiyor, sen niye gitmedin?” diye sordu.

Hasan Aydın şöyle konuştu;

Cübbeni alıyorsun, sarığını da alıyorsun çok güzel, Devletin arabasını da alıyorsun, hangi Devletin? Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurmuş olduğu Devletin arabasını da alıyorsun, kurmuş olduğu Diyanet İşleri Başkanlığının forsunu da alıyorsun…Kimin yanına gidiyorsun? Kadir Mısıroğlu.

Kadir Mısıroğlu ihtilalde neden Suudi Arabistan’a ya da bir islam ülkesine Pakistan’a değilde Almanya’ya kimin pasaportuyla, İngiliz pasaportuyla gitti…İngiliz pasaportunu ona veren kim acaba? Sizin var mı İngiliz pasaportunuz? İngiltere’ye gitmeye kalktığınızda adamlar sizin aramadıkları yer kalmıyor be…Kadir Mısıroğlu İngiliz pasaportuyla geziyor.

Ve en büyük sermayesi yaptığı bütün şey Atatürk’ün aleyhinde konuşmak. Bana söyler misiniz müslüman olarak. Soruyorum, sormak istiyorum.

Yani bir şey kalmadı da o Kadir Mısıroğlu Atatürk’le ilgili ne diyor? Diyor ki saat 9’u 5 geçe niye? Atatürk 9’u 5 geçe öldü…

Ya kardeşim ölen bir insanın arkasından konuşmak var mı?

Bu adamın ismi Mustafa…

Annesinin adı Zübeyde…

Babasının adı Ali Rıza…

Bu adam Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran, Kuranı Kerimi tercüme ettiren, Kuranı Kerimin tefsirini yaptıran, peygamber efendimizin hadislerini tercüme ettiren, efendim 51 tane hutbe hazırlattıran, dışardan Türkiye’ye nüfus mübadelesinde gayrimüslim almayan müslüman alan, kurmuş olduğu Devletin %99’u müslüman olan bir ülke kuruyor bu adam…iki tane kız çocuğu Bursa’da kolejde hristiyan oldu diye o koleji kapatan adama sen ne diyorsun? Diyorsun ki efendim saat 9’u 5 geçe kenefe gidin kenefte sifonu çekin diyen adamı Diyanet İşleri Başkanı sarığıyla cübbesiyle, kurmuş olduğu Devletin makam arabasıyla gidiyor onu ne zaman? 9 Kasım’da ziyarete!

Birde açıklama yapıyor…diyor ki…

“Efendim tamamen insani duygular…”

Tamamen insani duygularla Kadir Mısıroğlu’na ziyarete gittiysen Sayın Diyanet İşleri Başkanı lütfen o sarığı çıkart! O cübbeyi de çıkart! O Devletin makam arabasını da bırak! Ona hediye getirdiysen lütfen maaşından ona hediye alarak git getir ve bunu da sen piyasaya reklam olarak sunma.

Yani Diyanet İşleri Başkanı olarak bizi temsilen oraya gitmeye hakkın yok!

Evet ben Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e rahmet okuyorum. Onun mümin olduğuna inanıyorum. Onun kıyamette cennete gideceğine inanıyorum. Çünkü o İngiliz’e, Fransız’a, İtalya’na, Yunan’a karşı mücadele eden mutlak küfre karşı mücadele eden zalime karşı mücadele eden ve Türkiye Cumhuriyeti gibi bir Devleti kuran adamdır. Onun cennetlik olduğuna inanıyorum. Ben ona rahmet diliyorum.

Sen ne yapıyorsun? Onun kurmuş olduğu bir kurumun başındayken, ona hakaretler eden, bütün sermayesi o olan bir adamı 9 Kasım’da ziyaret ediyorsun! Ben sormak istiyorum.

Sayın Diyanet İşleri Başkanı…Senin Cumhurbaşkanın yani seni oraya atayan 10 Kasım’da Atatürk’ü anmaya gidiyor, sen niye gitmedin?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir