CHP’Lİ BELEDİYE YABANCI TABELALARI KALDIRMAYA BAŞLADI

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz haftalarda kent genelinde faaliyet gösteren dükkânlara denetimler gerçekleştirerek yabancı tabela bulunduran işletmelere tabelalarını değiştirmeleri hususunda süre tanımıştı. Verilen sürenin dolmasının ardından ekipler, yabancı tabela bulunduran dükkânların tabelalarını kaldırmaya başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yalova Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Mürseloğlu; “Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yönetmeliğe uygun olmayan yabancı tabelaların sökülmesi konusunda geçtiğimiz haftalarda dükkân sahiplerine denetimler gerçekleştirerek, bilgilendirdi. Gerekli sürenin dolmasıyla birlikte ekiplerimiz harekete geçerek dükkân sahiplerinin tabelalarını kaldırmaya başladı. Yalova’nın diğer şehirler gibi yabancılaşmasının önüne geçmemiz gerekiyordu. Esnaflarımıza da bu konudaki duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Konuyla ilgili Revizyongazetesi.com Genel Yayın Yönetmeni Hakan Korkmaz,”Yalova, Atatürk’ün “Benim Kentim” dediği bir şehirdir. Yalova ne yazık ki mülteci akınından nasibini fazlasıyla alan yerler arasında…Yalova’da yabancı, arap tabelaları kaldırmaya başlayan CHP’li Belediyeyi ve Başkan Vefa Salman’ı tebrik ediyorum.” dedi.

CHP’Lİ BELEDİYE YABANCI TABELALARI KALDIRMAYA BAŞLADI” için 3 yorum

 • Ocak 29, 2019 tarihinde, saat 8:04 pm
  Permalink

  ‘Yabancı tabelalar’ derken Arap harfleri ile yazılanlar mı denmek isteniyor? Yoksa Türkçe olmayan tüm tabelalar mı kaldırılıyor? Eğer ikinci ise siz tabelaları kaldırırsınız da Türkiye bunu kaldırmaz.

  Yanıtla
 • Ocak 31, 2019 tarihinde, saat 4:10 pm
  Permalink

  hahaha, niye siz arap mısınız ? dikkatli okuyun yabancı,arap diyor, Arap tabelalarını da kaldırır, ne var bunda ,burası Türkiye, unuttun mu vatanının adını?

  Yanıtla
 • Ocak 31, 2019 tarihinde, saat 9:19 pm
  Permalink

  Yahu arkadas, zaten arap tabelalarını koymalarina izin verilmesi başlı başına facia. Türkiye Cumhuriyeti orası arap emirlikleri değil, çok lazımsa türkçe öğrensinler tatilci suriyeliler. Avrupa ülkelerinin hepside aldı suriyeli sığınmacılar ama birtanesi böyle bir zirvaliga izin vermedi. Kendine gel Türk kimliği taşıyan herbir vatandaş, ora senin vatanın kanla sulandı, deve sırığı içene boyun eğeceksen eğer hepten yok ol.
  Ne mutlu TŪRKŪM diyene

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir