CHP O İLDE ADIM ADIM ZAFERE KOŞUYOR

Muharrem İnce’nin memleketi Yalova’da son yerel seçimler büyük çekişmeye sahne olmuş ve tekrarlanan seçimlerde CHP adına aslında büyük bir başarı hikayesi çıkmıştı. Hatırlayın…Muharrem İnce, Yalova’da alınan başarının ülke genelinde model olacağını, olması gerektiğini söylemişti.

Evet…CHP, 2014 yerel seçimlerinde Yalova’da, Devletin bütün gücünü arkasına alıp seçime giren AKP’yi Muharrem İnce’nin tabiriyle alaşağı etmişti.

Yalova’nın önemi geçen sürede katlanarak arttı çünkü Yalova Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu ülkeye bir Cumhurbaşkanı adayı çıkardı…Muharrem İnce.

Evet…Atatürk’ün “benim kentim” dediği ve çok sevdiği Yalova’nın bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarması, Yalova’da partili partisiz herkesin göğsünü kabartmıştır.

Yalova’da seçim sonuçları Muharrem İnce’nin memleketi olması sebebiyle  dikkatle takip edilmeye devam edecektir.

Peki 31 Mart 2019’da ne olacak? Durum ne Yalova’da…

Yalova Belediyesi CHP’nin elinde kalacak mı?

Hemen söyleyeyim…

AKP Yalova’yı alırdı, alabilirdi ama Erdoğan öyle birini Belediye Başkan adayı yaptı ki…Yalova’daki seçimler adeta formaliteye döndü…yok yok bunu ben değil sokak söylüyor.

Evet…Erdoğan Yalova’da partisinin il başkanını Belediye Başkan adayı olarak gösterdi ki halkta karşılığı olan birisi zaten değil bu isim…ilaveten bu ismin zamanında Fetö’yle iç içe olduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıkınca…daha doğrusu ben bunları ortaya çıkarınca inanılmaz bir tepki oluştu ve dediğim gibi Yalova seçimleri adeta formaliteye dönüştü.

Yalova’da AKP’lilerin büyük bir bölümü hala Yalova Belediye Başkan adayının değiştirilmesini istiyorlar ve değişeceğine inananların sayısı da hayli fazla…

Zaten bakın…AKP’nin kendi cenahından bile hemen hemen her gün bir yazar çıkıyor  ve bu konulara  yani yanlış aday tercihlerine değinip uyarılar yapıyorlar. Bu da AKP açısından sadece Yalova’da değil genel anlamda durumun vehametini gösteriyor.

Ayrıca…Yalova’da Cumhur İttifakı yok, yapılmıyor, MHP aday çıkardı…Yanlış adayla hezimet yaşayacağını anlayan ve şu aralar yapımı adeta yılan hikayesine dönen ve yine her seçim döneminin vaadi haline gelen 400 Yataklı Devlet Hastanesi Projesinin arkasına saklanarak siyaset yapmaya çalışan AKP kurmayları, MHP’nin adayını çekmesi için harekete geçtiler ve durumu genel merkeze ilettiler.

Ne olacak göreceğiz diyor ve bu konuya bir parantez açıyorum…Bakın 2014 seçimleri için Muharrem İnce yine geçen olduğu gibi Bahçeli ile bir atışmasında…Yalova’da ülkücülerin CHP adayı Vefa Salman’a oy verdiklerini, seçimi böyle kazandıklarını hatta görüşmeleri de kendisinin yaptığını açıklamıştı. İşte MHP’nin aday çıkarması ve Yalova’da Cumhur İttifakı’nın olmaması ve diğer sorunlar AKP’yi kara kara düşündürüyor ve “ülkücüler yine CHP adayı Vefa Salman’a oy verecek” söylentilerini güçlendiriyor.

Peki birazda CHP’nin adayına bakalım…Yani Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman’a…

Ne yapıyor Vefa Salman?

Seçildiği günden itibaren ne yapıyorsa, ne yaptıysa…şimdi de aynısını yapıyor…halkın arasında dolaşıyor, halka dokunuyor…

Evet CHP’li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman sürekli halkın arasında ve halka dokunmaya, gönülleri almaya devam ediyor. Ve haliyle de anketlerde açık ara önde çıkıyor.

Bunu gidin en ağır AKP’liye sorun…inkar etmezler ve bunu size söylerler, zaten söylüyorlar…o derece yani…

İşte üstüne bir de AKP yanlış adayla bu yarışa girince!

Yalova’da bir partinin üst üste seçim kazanamadığına dikkat çekerek…

Yine Vefa Salman’ın adaylığını hayli uzun zaman önceden ilan etmiş biri olarak şimdi de Mart 2019 yerel seçimlerine 2 ay kala diyorum ki;

CHP Yalova’da adım adım tarih yazmaya…

Vefa Salman adım adım zafere koşuyor.

 

HAKAN KORKMAZ

Revizyongazetesi.com

Genel Yayın Yönetmeni