İnce: Memleketi bu hale sen getirdin!

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Bursa’nın Gemlik ilçesinde yerel seçim çalışmalarında bulundu.  Burada konuşan İnce, “Eğer milletin yarısına Millet ittifakına zillet dersen, ben de sizin ittifakınız Cumhur ittifakı değil çamur ittifakı derim çamur” sözleriyle Erdoğan’a tepki gösterdi.

“17 yıl önce iş başına geldiğinde Türkiye’nin beka sorunu var mıydı?” diye soran İnce,”17 yıl önce iş başına geldiğinde Türkiye’nin bir beka sorunu var, varlık sorunu var, gelecek sorunu var demedin. 17 yıl sonra Türkiye’nin bir beka problemi var diyorsan o zaman bu memleketi bu hale sen getirdin.” dedi.

İnce,”Trump Twitter’da Türkiye Cumhuriyeti’ni tehdit ettiğinde sesini çıkaramayıp sadece “üzüldüm” demek bir beka sorunudur. 2002’de 1.5 TL’den aldığın doları 7.5 liraya çıkarıp sonra 5.5’a düşürünce bayram etmek bir beka ve zeka sorunudur. Ergenekon diyerek, Balyoz diyerek, kumpas diyerek Türk Ordusunu dağıtmak bir beka sorunudur. Kozmik Oda’ya FETÖcüleri sokmak bir beka sorunudur.” dedi.

İNCE’DEN PATATES TEPKİSİ

İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise,”Patates kızarır, bu bereketli topraklarda patates ithal etmek için gümrük vergisini sıfırlayanların, tarımı bitirenlerin, iç savaş yaşayan, 4 milyon insanına baktığımız Suriye’nin bile bize patates satmasına sebep olanların yüzü kızarmaz.” dedi.

İNCE, BAHÇELİ’YE YANIT VERDİ

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’a yaptığı ziyareti eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

İnce,”Sayın Bahçeli bugün Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Edirne Cezaevi’ne yaptığım ziyareti diline dolamış. Ben seçimler öncesinde YSK tarafından adaylığı kabul ve ilan edilen tüm Cumhurbaşkanı adaylarını ziyaret ettim, ortağınız Erdoğan’ı da ziyaret ettim.

Siz de andımızı yasaklayan, tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti’ni kaldıran Erdoğan’a destekçi olmayıp Cumhurbaşkanı adayı olsaydınız sizi de ziyaret ederdim.

Patlıcanı yazın yersiniz de andımız ve tabelalardaki Türkiye Cumhuriyeti için hangi mevsimi bekliyorsunuz?” dedi.

Haber güncelleme: 18:00

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir