Gürsel Tekin: Sandık güvenliği konusunda çok ciddi sorunlar var. Çok endişeliyim!

Muharrem İnce ile beraber seçim çalışmalarına katılan CHP’li Gürsel Tekin, “Sandık güvenliği konusunda çok ciddi sorunlar var. Çok endişeliyim!” dedi.

İktidarı eleştiren Tekin,”Sadece Şubat ayında 178 bin kişi İŞKUR’a kayıt oldu. Kayıtlı işsiz sayısı 1 yılda 1 milyon 535 bin kişi arttı. Kayıtlı işsiz sayısı 3 milyon 953 bine ulaştı. Türkiye tarihinin en yüksek işsizlik oranı 2009’da AKP döneminde yaşandı. Beceriksizlikleriyle bunu da aşacaklar.

2014’te tek adam rejimi başladığından beri Türkiye hukuk devleti endeksinde tam 50 basamak geriye gitti. 126 ülke arasında 109’uncu olduk. Adalet olmazsa denetim olmaz, güven olmaz, yatırım olmaz. İsraf ve yolsuzluk olur. 4 yılda her vatandaşımız tam 2849 dolar fakirleşti.

Evet çıkarsa ekonomi toparlanır” dediler, Ekonomi dağıldı. “Evet’le Türkiye şahlanacak” dediler Faizler şahlandı. Enflasyon patladı. Erdoğan “24 Haziran’dan sonra ekonomimiz güçlü yükselişe geçecek” dedi çakıldı. Ekonominin sorunu AKP hükümeti.

Çekmeköy’de Sayın Muharrem İnce ile halkımızla buluştuk, ekonomiyi anlattık. Bu ülkede beka sorunu yok. İsraf ve yolsuzluk sorunu var. Özgürlüğü ve adaleti yok eden bu düzenle mücadele edeceğiz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir