İnce: Ekrem İmamoğlu bu kez %60’ları aşan oy oranıyla kazanacaktır

YSK’nın İstanbul seçimlerini yenileme kararına tepki gösteren Muharrem İnce,”YSK’nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararının bizim için hiçbir hukuki dayanağı olmadığı açıktır. Emir verilmiştir ve bunun gereği yapılmıştır” dedi.

İnce,”Bu karar Türkiye’nin nasıl bir süreçten geçtiğini, demokrasi mücadelesinin neleri aşmak zorunda kaldığını gösteren örneklerden biri olmuştur. Talimatla çalışan bu yargı düzenini, bu düzenin mimarlarını ve sahiplenenleri biz milletin gerçek iradesiyle aşacağız.

Bu seçimleri Ekrem İmamoğlu bu kez %60’ları aşan oy oranıyla kazanacaktır. Ama bu kez kaybedenler onun karşısındaki adaylar olmayacaktır” dedi.

TEPKİLER…

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine tepki gösterdi.

AKIL ALMAZ AMA GERÇEK

Cem Yılmaz, “Seçimleriniz iptal edilmiştir… Peki! Biraz daha izahat istiyor ama yok. Çok üzücü bir durum… Bunu memleketimiz hak etmiyor… Bir daha oy kullanmak çok büyük bir zahmet olmayacak, gidip vazifemizi yapacağız. Akıl almaz ama gerçek… Acı bir gerçek” ifadelerini kullandı.

VEFA SALMAN

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman sosyal medyadan yaptığı açıklamada,”Biz bu senaryoyu 2014’te Yalova’da gördük, tecrübe ettik. Bizler Allah’a ve onun yüce adaletine inanan insanlarız. Siyasi karar ne olursa olsun adalet yerini bulucak ve Ekrem İmamoğlu hak ettiği başkanlığı Allah’ın izni, İstanbulluların desteğiyle alacak.” dedi.

YILMAZ ÖZDİL

YSK’nın kararını değerlendiren Sözcü yazarı Yılmaz Özdil “Rahat olun, sadece belediyeleri kaybetmişlerdi, bugün itibariyle iktidarı kaybettiler” dedi.

İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi kararına bir tepki de, CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den geldi.

Mansur Yavaş Twitter hesabından Ekrem İmamoğlu’na hitaben “İstanbul’da da hak yerini bulacak!”diye yazdı.

Tunç Soyer ise “İstanbul seçimleri hakkında verilen karar kamu vicdanını derinden yaralamıştır. Fakat yılgınlık ve karamsarlığa asla yer yok. Başlayan değişimi hiçbir güç durduramaz” diye yazdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir