İnce: 23 Haziran’da İmamoğlu’nu açık ara farkla seçtirmemiz lazım

YSK’nın iptal kararıyla mazbatası elinden alınan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nde Muharrem İnce ile birlikte gazetecilere konuştu. İmamoğlu, Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı, rakibi Binali Yıldırım’ın ‘mağduriyet’ açıklamasına “Belki aday olmakla mağdur olmuş olabilir” diye yanıt verdi.

İmamoğlu şöyle konuştu:

Bir daha karşılaştığınızda sorun acaba kendi söylediklerine inanıyor mu? Neyin gasbı? Millet görüyor. Kendisi de inanmıyor. Mağduriyet meselesi de şöyle, belki aday olmakla mağdur olmuş olabilir.

Zaten oradaki bürokraside hak etmeden orada bulunan benim prensibim olan 16 milyona hizmet etmek değil de bir kişiye, bazı insanlara görev yapanlar vardır. Doğrudur. Bunları takip ediyoruz. 24 Haziran’da döndüğümüzde bunların gereğini yapacağız, hiç kuşkuları olmasın.

Kişiye göre stratejim yok. Benim Kürt vatandaşı benim kardeşim, AK Parti’ye oy vermiş benim yine kardeşim.

CHP olarak kampanya başlatıldı. Yasal serbestliği var. Verdiğimiz süreç demokrasi mücadelesi. Herkesin katkı göstermesi benim için çok değerli. Destek verenler de vermeyenlere de teşekkür ederim. İlgi olduğunu görüyorum. Ben 10 yıldır iftarımı halkla yapıyorum. Önümüzdeki günlerde KKTC’ye gideceğim.

İşimiz kolay bizim rakibimizle işimiz yok. Bizim muhatabımız 16 milyon. Kucaklaşacağız, buluşacağız. İyi bir yönetimin İstanbul’a layık olduğunu İstanbullulara göstereceğiz.

Muharrem İnce ise şöyle konuştu:

YSK seçimi iptal etmedi, kendini iptal etti. Ampulün üstüne, ortasına bastı falan bunların hepsi boş tartışmalar. Bu seçimde şaibe yoktur. Şaibe YSK’dadır.

Meseleyi CHP meselesi olarak görmeyen 82 milyon kişinin buna destek olacağını görüyorum. Mutlu bir Türkiye, kardeşçe yaşadığı Türkiye’yi kurabilmemiz için 23 Haziran’da İmamoğlu’nu açık ara farkla seçtirmemiz lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir