Muharrem İnce haklıymış

31 Mart seçimleri öncesi AKP ve ortağının seçim stratejisi “Beka sorunu” üzerine kuruluydu. Hatırlayın, adeta beka sorunuyla yatıyor, beka sorunuyla kalkıyorduk.

AKP bir taraftan, ortağı bir taraftan “Beka sorunu” diye diye İstanbul ve Ankara’yı kaybettiler, yani millet bu “Beka sorunu” söylemine inanmadı.

Beka sorunu” söylemiyle istediği sonucu alamayan ve İstanbul’da muhalefetin mazbatasına adeta çöken iktidar ve küçük ortağı, yenilenen İstanbul seçimlerinde “Beka sorunu” söyleminden şak diye vazgeçtiler!

31 Mart öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı?” söylemleri…Seçim sonrası bebek katilinin avukatlarıyla görüşmesi ve Binali Yıldırım’ın “Kürdistan” ve “Pekeke” söylemleri falan bunlara girmeyeceğim…

Dikkat çekmek istediğim husus şudur;

31 Mart öncesi AKP ve ortağı, hararetli bir şekilde “Beka sorunu” derlerken ve bu bahaneyle seçmenden oy isterlerken, muhalefetten en dikkat çeken açıklamayı kim yapmıştı?

Bence Muharrem İnce…

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan ve bana göre artık siyasette ustalık dönemini yaşayan Muharrem İnce ne demişti hatırlayalım…

“İmar planı yapmak, çöp toplamak, park yapmak, yoksullara yardım etmek ne zamandan beri beka sorunu oldu. Eğer belediye seçimlerini beka sorunu olarak gören varsa, inanan varsa işte gerçek beka sorunu odur. Sadece bir yerel seçimi beka sorunu olarak anlatmak olsa olsa zeka sorunudur. Bu yaklaşımdan uzak durmamız lazım.”

Evet o günlerde Sayın Muharrem İnce’nin  “Bir yerel seçimi beka sorunu olarak anlatmak olsa olsa zeka sorunudur” ifadeleri çok dikkat çekmiş ve seçmeni de, en azından bir kısmını adeta silkeleyerek kendine getirmişti.

Siyaset dediğimiz şey de, liderlikte böyle bir şeydir zaten…Bir laf edersin milleti adeta kendine getirirsin, bir laf edersin milleti peşinden koşturursun.

Şüphesiz Muharrem İnce’de  iyi bir siyasetçi ve bir liderdir. Hee seveni vardır sevmeyeni vardır bu ayrı konu.

Bakın Muharrem İnce’nin son cümlesine dikkat buyrun…Hani “beka sorunu değil zeka sorunu” diyor ya…Sonrada “Bu yaklaşımdan uzak durmamız lazım” diyor İnce…

Ne oluyor peki…

Dün, yani 31 Mart öncesi “Beka sorunu” diyenler, şimdilerde yani 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi bu yaklaşımdan yani “Beka sorunu” söyleminden uzak duruyorlar!

Yani İnce’nin dediğine geldiler.

Demek ki neymiş?

Bir yerel seçimi beka sorunu olarak anlatmak olsa olsa zeka sorunudur. Bu yaklaşımdan uzak durmamız lazım” diyen Muharrem İnce haklıymış.

Bunları yazma amacım Sayın Muharrem İnce’yi övmek tabii ki değil?

Benim yaptığım, haklıya hakkını teslim etme olayıdır.

Siz çıkmış seçmenden oy alabilmek için “beka sorunu” demişsiniz, İnce’de “Bir yerel seçimi beka sorunu olarak anlatmak olsa olsa zeka sorunudur. Bu yaklaşımdan uzak durmamız lazım” demiş ve gelinen noktada siz bu yaklaşımdan tıpkı İnce’nin dediği gibi uzak durmuşsunuz ve Sayın İnce’yi haklı çıkarmışsınız.

Bende buna dikkat çekip haklıya hakkını teslim etmek istedim, durum budur.

Evet, haklıya hakkını teslim etmek gerekir.

2 hafta sonra 23 Haziran’da da Aziz İstanbul halkı inşallah haklıya hakkını teslim edecektir diye düşünüyorum.

İyi pazarlar.

 

HAKAN KORKMAZ

Revizyongazetesi.com

Genel Yayın Yönetmeni