İmamoğlu: Madem istifa ettiniz neden orada duruyorsunuz?

Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı seçilmesinin ardından görevlerinden istifa eden genel sekreter, yardımcıları ve daire başkanları İBB’nin şirketlerindeki görevlerini bırakmadı.

Ekrem İmamoğlu bu duruma “İstifa edenlerin iştiraklerde görevleri var. Madem istifa ettiniz neden orada duruyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

İmamoğlu’nun işaret ettiği isimler arasında en dikkat çekenlerinden biri de Hayri Baraçlı. Baraçlı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden, yardımcılarıyla birlikte istifa etmişti. Baraçlı 2018’de  Cumhurbaşkanı tarafından danışma kuruluna atanmıştı. Baraçlı bir koltuktan istifa etse de, belediye iştiraki olan İGDAŞ’da yönetim kurulu başkanı koltuğunu bırakmadı.

İMAMOĞLU: DİRENÇ VAR

Belediye Meclis toplantısının ardından tebrik ziyaretlerini kabul eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Biraz şirketler konusu var. Yönetim kurullarını değişmesine yönelik genel kurul taleplerimiz vardı. Onlara dönük bir direnç var” dedi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve sendika yöneticilerini ağırlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

”Bir yandan işlerimiz devam ediyor. Sizleri ağırlamak bizler için keyif, onur. İşlerimiz de önemli. Bir yandan kadrolarımızı olgunlaştırmak, politikalarımızı belirlemek. Ama şükürler olsun. Engellemelere rağmen iyi gidiyoruz. Biraz şirketler konusu var. Onları aşmaya çalışıyoruz. Yönetim kurullarını değişmesine yönelik genel kurul taleplerimiz vardı. Onlara dönük bir direnç var. Bunları aştığımız taktirde yolumuzda bir engel kalmayacak. Umarım hatadan dönerler. Dönmezlerse kendileri bilir. Bazı istifa etmeyen yönetim kurulları var vesaire…”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir