ERDOĞAN, %40 ÖNERİSİNE MİLLETİN TEPKİSİNİ GÖRÜNCE VAZGEÇTİ!

Eski Bakan Faruk Çelik ortaya attı… Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Düzenlemeyi meclise getirebiliriz…” şeklinde konuştu… baktılar olmadı… millet acayip tepkili ve söylemler değişiverdi.

Ve az önce Cumhurbaşkanı Erdoğan Partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda bu konuyla ilgili yani eski Bakan Faruk Çelik’in ortaya attığı “Cumhurbaşkanı %40’la seçilsin” önerisiyle ilgili konuştu ve CHP’ye yüklendi.

Şaka değil…

CHP bundan kendine bir şey çıkarmaya çalışıyor. Bundan sana bir şey çıkmaz. Kemik de düşmez.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’ye yüklendi!

Yüklenmekle de kalmadı “kemik de düşmez” diyerek hakaret etti!

İnanılır gibi değil!

Gerçekten inanılır gibi değil… ama gerçek olan bir şey var ki;

Bir siyasi tükenmişlik, çöküştür bu. Çok net.

Bakın Cumhurbaşkanı Erdoğan eski Bakan Faruk Çelik’in ortaya attığı öneriyle ilgili şunları dedi;

“Son günlerde devam eden anlamsız bir tartışmaya son noktayı koymak istiyorum. Cumhurbaşkanının seçilme oranının yüzde 50+1’den ne yüzde 40’a ne yüzde 30’a düşürme niyetimiz, çabamız, planımız yoktur.
Yüzde 50 seçilme yeterliliği yeni sistemin adeta omurgasıdır ve bu iş bitmiştir. Türkiye’de hiç kimsenin millete zulüm etmemesi için yüzde 50 oranının korunmasının gerekli olduğuna inanıyoruz. Yüzde 50 sınırı vazgeçilmez bir kriterdir. Bu tartışmayı bir daha açılmamak üzere kapatıyoruz.”

Yani bu tartışmayı kendileri açtılar… adeta bir yoklama çektiler… baktılar millet tepkili… ve kendileri kapattılar.

Durum bu.

Ve şüphesiz milletimiz de bu vesileyle bazı gerçekleri görme imkanı buldu.

ERDOĞAN’IN KAFASI HAYLİ KARIŞIK!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam kampının açılışında yaptığı konuşmasında MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye geçmiş olsun dileklerini iletti ve “Kendisine Refah Partisi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

Erdoğan’ın hatasını fark eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, oturduğu yerde “AK Parti AK Parti” diyerek Erdoğan’ı uyardı.

Bir süre sonra hatasını fark eden Erdoğan, gülümseyerek durumu düzeltti ve “AK Parti” dedi.

Dil sürçmesi tamam ama… bence Sayın Cumhurbaşkanının artık hesap yapmaktan kafası hayli karışmış gibi…

Hatırlayın bir süre önce AK Parti’li Mehmet Metiner,”AK Parti ömrünü tamamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir partinin kurulması gerek” şeklinde ifadelerde bulunmuştu.

Hani Metiner’in önerisinden yola çıkarak bu dil sürçmesini “Erdoğan’da AK Parti’den umudunu kesti!” diye yorumlayanlarda çıkabilir yani.

Hakan Korkmaz
Revizyongazetesi.com
Genel Yayın Yönetmeni

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir