Koray Aydın: AK Parti dönemi kapanmıştır!

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, “Açık ve net söylüyorum; AK Parti dönemi kapanmıştır. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Bize emanet edilen bu Cumhuriyet’i bir kabadayı bozuntusuna teslim edemeyiz” dedi.

Koray Aydın, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“17 Yıldır her seçimden galibiyetle çıkan AK Parti iktidarının “Ne yaparsa yapsın kazanır” algısına İYİ Parti kesinlikle boyun eğmedi, mahalli seçimlerde gücümüzü ispat ettik. İYİ Parti devamlı sahadadır ve Türkiye’nin siyasetine yön vermektedir.

AKP YENİLMEZ ALGISI KIRILDI

Şartlara, zalimlere sizin desteğinizle teslim olmadık. Bütün Büyükşehirleri kaybettiler. AK Parti yenilmez algısı yıkılmıştır. Kaybedilen İstanbul seçimlerinin ardından oluşan fark yalanı, dolanı kendilerine metot olarak görenlere bir tokattır. Bugüne kadar AK Parti yenilmez diyenlere tokat inmiştir. Açık ve net söylüyorum; AK Parti dönemi kapanmıştır. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Bize emanet edilen bu Cumhuriyet’i bir kabadayı bozuntusuna teslim edemeyiz. Bizler Mücadele kültüründen gelen insanlarız. “İktidar yenilmez” diyenlere Meral Akşener tokadı inmiştir. Bunu da herkes biliyor. Herkes birbirini korkutuyordu. 31 Mart seçimleri öncesi Recep Tayyip Erdoğan açıkça genel başkanımız Meral Akşener’e seni hapse atacağım dedi, bu kadar açık söyledi.

ÜLKEYİ BATAKLIĞIN ORTASINA KOYDULAR

Türkiye’yi yönetenler ülkeyi bir bataklığın ortasına koydular. Tarihimizde görülmemiş bir olaydır Trump’ın mektubu. Türkiye’ye yaptırım uygulamakla tehdit ettiler. Dut yemiş gibi bir ay sustular. Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın Amerika. Geçmişte de ABD Türkiye’yi tehdit etti, rahmetli Ecevit ve Erbakan dik durdu boyun eğmedi. Yakın tarihte bunun örnekleri vardır. Türk’ün fıtratında böyle bir durum yoktur. Bir ay geçmeden buluştular. Ne diye gittin ABD’ye? Adam mal varlığının üzerinden seni tehdit ediyor. Bir gün sonra S-400 olayında yine tehdit ettiler. Hareket kabiliyetini yitirmiş öngörüsüz bir duruma getirdiler ülkeyi.

ENFLASYON SEPETİNDE PİNPON TOPUNUN İŞİ NE?

Enflasyon almış başını gidiyor. Fiyatlar artıyor, enflasyon düşüyor. Dünya tarihinde böyle bir şey yok. Bütün ekonomistler toplanmış Türkiye’yi inceliyor, Fiyatlar artıyor, enflasyon düşüyor, dünyada yok böyle bir şey… Gıda enflasyonu yüzde 37’de, Vergi tutarı yüzde 28 tutarında açıkladılar. Çocukluğumdan beri siyasetin içerisindeyim böyle yalancı, dolandırıcı iktidar görmedim. Enflasyon sepetinde pinpon topunun ne işi var?”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir