Keşke bu basın toplantısını Halit Güleç tutuklandıktan hemen sonra yapsaydınız!

Yalova Belediyesi’nde CHP Genel Başkan Yardımcısı ve bazı Milletvekillerinin de katıldığı basın açıklamasına geç bildirildiği için katılmadım ama takip ettim.

İlk göze çarpan çelişki şüphesiz günler önce Başkan Salman’ın verdiği yolsuzluk rakamıyla Seyit Torun’un verdiği rakamın farklı olması ve rakamın artmasıydı!

Seyit Torun’un bu olayın mağduru olarak Vefa Salman’ı açıklaması ve gelen bir soruya kadar tutuklanan Başkan Yardımcısı Halit Güleç‘in adını ağzına dahi almaması yine dikkat çeken detaylardan biriydi.

Yine Seyit Torun’un “Bu suçu Vefa Salman’a atmaya çalışıyorlar” şeklindeki açıklamaları da bu basın toplantısının hangi endişeyle yapıldığını gösterdi diye düşünüyorum.

Bir diğer konuda Seyit Torun’un AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar‘ı “Emniyete gitti…” şeklindeki sözlerle hedef almasıdır.

Kim nereye gitti bilmem ama… Gelinen noktada Vefa Salman bile çıkmış ve “Yalova Belediyesi dolandırıldı, paraları iç edildi” derken AK Parti Yalova İl Başkanı ne yapacaktı? Yan gelip yatacak mıydı yani!

Belediyede yolsuzluk yapılıp milletin parası Vefa Salman’ın dediği gibi iç edilirken AK Parti’li il başkanı da… efendim CHP’nin veya başka partinin il başkanı da her yere gider, bilgi alır, olayı takip eder vesaire.

Ortada inkar edilmeyen bir yolsuzluk varken… yok AK Parti İl Başkanı şöyle yaptı… yok filanca şunu yazdı şeklinde milleti kutuplaştırıp kimse bu işten sıyrılacağını zannetmesin!

Dün “Muharrem İnce’yi şöyle bitireceğim, böyle bitireceğim…” şeklinde vaatlerle ve bu yönde sonuç alamadığı adımlarla Genel Merkezdeki bazı isimlere şirin gözükmeye çalışıp siyasi hedeflerine ulaşmaya çalışan Vefa Salman’a artık Genel Merkezde kimse inanmıyor!

Enerjisini Yalova halkına nasıl hizmet ederime değil… bahsettiğim işlere ayıran ve belediye yönetimini uzun bir süredir yardımcısı Halit Güleç’e adeta bırakan Salman… dün Muharrem İnce’ye yaptığı vefasızlığı şimdilerde yolsuzluk yaptığı suçlamasıyla tutuklanan Halit Güleç’e yapmaktadır ve kendisine sahip çıkmamaktadır.

VEFA SALMAN “BANA BİR ŞEY OLMASINDA NE OLURSA OLSUN” HAVASINDA…

Adeta “bana bir şey olmasında ne olursa olsun” havasında ve birazda panik içinde olduğu, bugünkü basın toplantısının zamanlamasından ve konuşulanlardan belli olan Vefa Salman’a sesleniyor ve açık açık soruyorum…

Ey Vefa Salman… neden yol arkadaşın olan ve belediyeyi perde arkasından yönettiği herkes tarafından bilinen, tutuklanan yardımcın Halit Güleç’e sahip çıkan tek laf edemiyorsun?

Neden en yüksek perdeden “Halit Güleç suçsuzdur” diyemiyorsun?

Neden “Halit Güleç suçluysa bende suçluyum” şeklinde sözler edip, Güleç’in suçsuz olduğuna inancını gösteremiyorsun?

Neden yol arkadaşın olan yardımcın Halit Güleç’in arkasında dimdik duramıyorsun ey Vefa Salman? Hayırdır! Yoksa bir şüphen mi var?

Ey Vefa Salman… kamuoyunun huzurunda çağrımdır!

Yol arkadaşın, yardımcın, belediye yönetimini adeta kendisine bıraktığın ve şimdi kendisine yöneltilen suçlamalarla tutuklu olan Halit Güleç’in arkasında dimdik dur ve bunu herkese göster… ki eğer bunu yaparsan söz veriyorum bende yanınızdayım.

Ama bunu yapmak “Hakan Korkmaz gelsin benimkileri haber yapsın” diye birilerine mesaj atmaya benzemez Ey Vefa Salman bunu biliyor ve farkındasın değil mi? Bunu dediğin zaman ileride sonuçları olabileceği ihtimalini biliyorsun değil mi?

Keşke bu basın toplantısını Halit Güleç tutuklandıktan hemen sonra yapsaydınız!

Evet keşke Genel Başkan yardımcısı ve bir kaç milletvekilini Halit Güleç tutuklandıktan hemen sonra çağırıp bu basın toplantısını yapıp Güleç’e sahip çıksaydın, sahip çıktığını herkese gösterseydin…

Bizler,”İçişleri Bakanı Vefa Salman’ı görevden alabilir!” yazdıktan bir kaç gün sonra panikle bu basın toplantısını düzenleyip, paçayı kurtarma derdine düştüğünü herkese göstermeseydin keşke.

Hakan Korkmaz
Revizyongazetesi.com
Genel Yayın Yönetmeni