İmamoğlu: Yalova halkının ve Yalova Belediye Başkanı’mızın yanındayız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in yolsuzluk suçlamasıyla tutuklandığı CHP’li Yalova Belediyesi’ni ziyaret etti.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile bir araya gelen İmamoğlu, “Yalova, İstanbul’un gözbebeği. Nasıl iş birlikleri yaparız, bu kadar yakın iki parçanın ve yıllarca İstanbul’un bir parçası olan Yalova’nın hangi kısımlarına İstanbul olarak dokunuruz; onları konuşuyoruz. Yalova halkının ve Yalova Belediye Başkan’ımızın yanındayız” dedi.

ERDOĞAN “RÜŞVET ÇİFTLİĞİ” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise önceki gün İzmir’de halka seslenmiş ve,”CHP’li Belediyelerin kurduğu rüşvet ve hırsızlık düzenini sizlerde görüyor, haberlerden takip ediyorsunuz. Bunun son örneği geçen hafta Yalova’da ortaya çıkarıldı. Yargı ve emniyet birimlerimizin tespitlerine göre; Yalova halkına hizmet olarak verilmesi gereken milyonlarca lira CHP’li idareciler tarafından talan edildi. Yaşanan bu skandal karşısında CHP Genel Merkezi’nden bir tane yetkili çıkıp da açıklama yapmadı, milletten özür dilemedi. Bay Kemal grup toplantısında saman dahil her konudan bahsediyor. Fakat yoldaşlarının Yalova Belediyesi’nde kurduğu rüşvet çiftliğinden tek kelime bile bahsetmiyor.” demişti.

Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından İmamoğlu’nun Yalova’ya gelip Yalova Belediyesi ile ilgili destek açıklaması yapması dikkat çekti.