BU GÖRÜNTÜLERE MİLLİ EĞİTİM BAKANI DA TEPKİ GÖSTERDİ!

Uzaktan eğitim sistemi Eba Tv’de ortaokul öğrencilerine yönelik anlatılan derste eski başbakan Adnan Menderes’in idam sahnesinin detaylı bir şekilde izletilmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Konuyla ilgili bir tepkide Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’dan geldi…

Bakan Ziya Selçuk,”O görüntüleri bende onaylamıyorum. O görüntülerin çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Güvenip denetleme ihtiyacı duymadığım ekip hazırladı” diyerek rahatsızlığını dile getirdi.

Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik.

Bu yoğun süreçte, üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum.

Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim.

Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam.”

Tepki çeken görüntülerin yayından kaldırıldığı belirtildi.