Yalova Valisi Muammer Erol’un Anneler Günü Mesajı

Şefkatin, merhametin ve fedakarlığın sembolü, her koşulda seven, koruyan, kollayan ve evlatlarına kol kanat geren annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyorum.

Sağlam yetişmiş insanlar ve sağlıklı ilişkiler kurabilen toplumlar güçlü annelerin terbiyesinden geçmiştir. İyi bir insan, iyi bir toplum olmanın ilk şartı annelerin kadrini kıymetini bilmek ve onları her zaman baş tacı yapmaktır. Bizleri daima koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen ve varlığıyla hayatımıza anlam kazandıran annelerimizin haklarını hiçbir şekilde ödeyemeyiz.

Sevgili Peygamberimizin “Cennet Annelerin Ayakları Altındadır” Hadis-i Şerif’inde annelerimizin ne kadar büyük bir mertebede oldukları ve annelerin hoşnutluğu sağlanması ile cennettin yolunun açılabileceğini ifade edilmiştir. Bu kapsamda, onları hoşnut etmenin en güzel yolu da hak ettikleri sevgi, saygı ve ilgiyi eksik etmememiz ve vatana millete hizmet ederek onların gurur duyacakları evlatlar olmamızdır. En saygın insanlar olan annelerimizin çocuklarından tek beklentileri, görecekleri sevgi, saygı ve ilgidir.  Bu nedenle anneler sadece yılın bir gününde değil, her gününde hatırlanmalı, hayır duaları sürekli alınmalıdır.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan ve uzakta olan annelerimizi sürekli aramalı, herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadıklarını sorarak ilgilenmeli bir evlat olarak en önemli sorumluluğumuz olmalıdır. Valiliğimiz bünyesinde kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” ile yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan annelerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamada her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim.

Ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden, başta şehit anneleri olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor; ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

Muammer Erol

Yalova Valisi