Öne Çıkanlar CHP Yalova İl Başkanlığı Bora Tanaçan Cenaze aracı Ekrem İmamoğlu Yalova İl Genel Meclisi

AKP'li yönetici hakkında şok iddia!
Ekonomik krizden dolayı Konkordato başvuruları artıyor, şirketler neden iflas ediyor ve borçlarını yapılandırmak istiyor? tartışmaları yaşanırken bir şirket iflasıyla ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Şirketin mağduru olduğunu iddia eden Alpay Türkoğlu; AKP Kadıköy İlçe Teşkilatında yönetim kurulu üyesi seçim işleri birim başkanı olan Avukat Mehmet Denizoğlu’nun, iflas etmiş ELKİM TRAFO firmasının yurtdışı müşterilerinden gelmekte olan geçmiş yıllara dayanan milyonlarca lira tahsilatlarını gayri hukuki yollardan tahsil ettiğini iddia etti. Alpay Türkoğlu şöyle konuştu:

2012 yılı sonunda 1000’e yakın çalışanı ve onlarca milyon dolar ciro yaparken bir günde iflas eden ELKİM TRAFO isimli firmaya yaklaşık 200 çalışanımızla fason hizmet vermekteydik. Ve bu iflas sonrasında milyonlarca lira zarara uğradık ve bu duruma dayanamayarak 20 yıla yakın ayakta duran şirketimiz ile iflas ettik.

ELKİM TRAFO ortakları Orhan Cahit Çaktı ve Timur Bahçekapılı’dan uzun zaman haber alamadık.

11.08.2015 yılı tarihinde ELKİM TRAFO’nun sahiplerinin arkadaşı, avukatları ve aynı zamanda yeni temsilcileri olan Av. Mehmet Denizoğlu’nun ofis adresinde kuruluşları tamamlanan İstanbul Ticaret Odası 985672 sicil numaralı TROM TRAFO isimli yeni şirket ile faaliyetlerine eski borçlarından uzak ve kaldığı yerden devam ederek sektöre girmişlerdir.

Kuruluşundan sonra Av. Mehmet Denizoğlu’na devir edilen şirket Sakarya Hendek’te fabrika kurulumları ve Ataşehir’de Genel Müdürlük binalarını da satın alarak yeni adreslerinde yeni makina parkıyla faaliyetlerine hız vermiştir. Sermayenin kaynağı tabii ki zarara uğratılarak batırılan ve milyonlarca lira arkasında mağdurları olan ELKİM TRAFO firmasının parasıdır.

Av. Mehmet Denizoğlu bu süre içerisinde iflas etmiş olan ELKİM TRAFO firmasının yurtdışı müşterilerinden gelmekte olan geçmiş yıllara dayanan milyonlarca lira tahsilatlarını da gayri hukuki yollardan tahsil etmiştir. Bu yasal gözüken fakat yasal olmayıp avukat olmasının verdiği tecrübe ile ELKİM TRAFO firmasını kendi kontrolünde olan bir kimse üzerine borçlandırıp o kişinin avukatı olarak ELKİM TRAFO’nun banka hesaplarından paranın yurtdışından geldiği günü gayet iyi bilerek banka şubesinin görevini de kötüye kullandırarak icra işlemine istinaden çekerek fakat icra dosyasına yatırmayarak TROM TRAFO firmasına da sermaye takviyesi olarak kullanmıştır. Bu tahsilatların dikkat çekmesinden sonra kendi hukuk bürosunda sigortalı çalışan Av. Özlem Karaduman adına yurtdışında bulunan Orhan Cahit Çaktı’dan vekalet alarak sonraki tahsilatları sigortalı Av. Özlem Karaduman’a çektirerek yine TROM TRAFO şirketine takviye etmiştir.

Yapılan bu usulsüz işlemler dolayısıyla İstanbul Barosu’na yaptığımız şikayet ile haklarında disiplin soruşturması açılmış olup devam etmektedir.

Bu süre içerisinde iflas eden ELKİM TRAFO şirketinin kararları da Av. Mehmet Denizoğlu’nun ofisinde ve kendi sigortalı çalışanı Av. Özlem Karaduman’da oy toplama memuru gibi gösterilerek alınmıştır. Bütün bu ilişkiler TROM TRAFO ile ELKİM TRAFO’nun her ne kadar farklı kişiler üzerine kurulu olsa da aslında hep beraber olduklarının bir göstergesidir.

Bu süreçte ELKİM TRAFO sahiplerinden Orhan Cahit Çaktı’nın Malezya’da bulunarak TROM TRAFO şirketinin yurtdışı piyasasındaki faaliyetlerini organize ettiği diğer ELKİM TRAFO ortağı Timur Bahçekapılı’nında TROM TRAFO Ataşehir İstanbul’daki genel müdürlük binasında gizlice sadece adına açılmış timurbahçekapili@tromtrafo.com mail adresi ile şirket içerisindeki faaliyetlerini yürütmektedir. ELKİM TRAFO’nun eski teknik kadrosu da yeni şirketleri TROM TRAFO’da görevlendirilmiştir.

Tüm bu ilişkiler evraklarıyla tespiti ile TROM TRAFO’ya bir haciz gelmemesi için şirketi Yalova İl Trafik Şube Müdürlüğü’nden yeni emekli olan 3. Sınıf Emniyet Müdürü Celil Cepli’ye 24.10.2017 tarihinde alelacele devir etmiştir. Bu devirden 1 hafta sonra TROM TRAFO fabrikasına gelen ELKİM TRAFO alacaklısı vekili avukat ve icra mahallini arayan Av. Mehmet Denizoğlu telefonla bağlanarak ELKİM TRAFO ile alakasının olmadığını beyan etmiştir. TROM TRAFO’nun temsili yeni sahibi Emekli Emniyet Müdürü Celil Cepli hiçbir şekilde konuya dahil olmamıştır çünkü gerçek bir satış değildir. Ve bilgisizliği ile açık verme riski düşünülmüştür.

Bu şirket devrinin gerçek olduğu düşünülürse; Trafik Şube Müdürlüğü’nden yeni emekli olmuş bir Emniyet Müdürü’nün resmiyette 9 milyon TL. gözüken fakat gerçekte 30 milyonluk bir yatırımı nereden finans ettiği de ayrı bir muammadır.

Tüm bu olanların her biri evraklarla da gerçekliği sabit olup şuan yargıdadır.

HAKAN KORKMAZ/ÖZEL HABER

http://www.revizyongazetesi.com/yeni/2018/10/06/muharrem-ince-feto-konusunda-uzmanlar-demisti/
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner17

banner19

banner16

banner18