Öne Çıkanlar Yalova Belediyesi Yalova Koru Taksi Yeşil Körfez Su Birliği Mustafa Tutuk

Metin Oral: Arkamızda AK Parti var, Recep Tayyip Erdoğan var
Altınova Belediye Başkanı ve AK Parti Altınova Belediye Başkan Adayı Dr. Metin Oral, proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada,"Altınova’ya hizmet için, yatırım için geliyoruz. Altınova’yı dünyanın en önemli kenti yapmak için geliyoruz. Arkamızda AK Parti var, arkamızda Recep Tayyip Erdoğan var." dedi.

Başkan Oral şöyle konuştu:

ALTINOVA’YI KALKINDIRACAĞIZ

"Altınova’ya hizmet için, yatırım için geliyoruz. Altınova’yı dünyanın en önemli kenti yapmak için geliyoruz. Arkamızda AK Parti var, arkamızda Recep Tayyip Erdoğan var. İnşallah Altınova bu dönem çok daha iyi olacak, çok daha güzel olacak. Sizlerle birlikte el ele omuz omuza birlikte yürüyeceğiz, birlikte Altınova’yı kalkındıracağız, birlikte şahlanacağız.
Üç dönemdir Altınova’da hizmet ediyoruz. Hükümetimizin gücüyle buraya çok şey yaptık. Şimdi rakiplerimiz ‘Bunlar ne yaptı?’ diyorlar. Biz oturup üç dönemdir oturup seyretmişiz, Altınova’da kendi kendine gelişmiş. Üç dönemdir Altınova bize neden bu mührü verdi? Hizmetlerimiz için verdi, çalışmalarımız için verdi doğru mu?

ÖYLE KONUŞMAKLA OLMUYOR BU İŞ

Hastaneyi, belediye binasını tersanecilerimiz yapmış. Biz onlara teşekkür ediyoruz. Altınova’mıza ciddi ve büyük katkıları var. Altınova’ya, ülkemize ciddi katkıları var. Hem ekonomik, hem teknolojik, hem de millileşme açısından çok büyük katkıları var. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Ama CHP’nin adayı diyor ki, ‘Hastaneyi belediye binasını tersaneciler yaptı’ diyorlar.
Bakalım öylemi, resmi yazı aldık belgeleri burada. Hastaneye tersanecilerimiz 1 milyon 740 bin TL harcamışlar. Belediye binasına 1 milyon 634 bin TL harcamışlar. Biz ne harcamışız? Biz, Belediye binasına 7,8 milyon TL. harcamışız. Hastaneye devlet ne harcamış? Devlet Hastaneye 4.7 milyon TL para harcanmış. Kim yapmış bunu? Birlikte yapmışız. Biz bunu; devletimizle, belediyemizle, tersanecilerimizle yapmışız. Biz çalışıyoruz arkadaşlar, çalışıyoruz. Öyle konuşmakla olmuyor bu iş.

EVLERDE BUNLARI SÖYLÜYORLAR

Evde Bakım hizmetimiz. En güzel hizmetimiz bu. Yaşlılarımız var, tedaviye ihtiyacı olan dostlarımız var. İhtiyacı olan 70 vatandaşımıza şu an hizmet veriyoruz. Bunu da biz yapmıyormuşuz. El insaf. Bunu da devlet yapıyormuş. Evet, bu bunu da çok komik bulmuşlar. Şimdi ben de çok komik buluyorum. Bizim bir tane hasta bakıcımız, bir tane normal görevlimiz, bir şoförümüz, ambulansımız, 2 hemşiremiz, bir danışman doktorumuzla beraber Altınova’daki vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Ben şu ana kadar bekliyordum ki, ‘bu konuda biz hata yapmışız, biz bunu söylemek istemedik’ demelerini bekliyordum. Niye? Çünkü, ne yazık ki bunu konuşmak da benim için zor bir şey CHP’nin 1. Sıra meclis üyesi adayı arkadaşımız dostumuzun evine hizmet götürüyoruz. Evet, bakıyoruz. Böyle bir şey olamaz. Göz göre göre yalan söyleyemezsiniz. Yapamazsınız bunu. Bunu yaptırmayacağız arkadaşlar. Evlerde bunları söylüyorlar. Olmaz böyle bir şey.

ZİHNİYETİN ARKASINDA RANT VARSA

Taziye Evi olmamış. İtfaiye evi olmamış. Biz şuanda Türkiye’nin en modern itfaiye evini yaptık. Yeri yanlışmış niye en değerli yere itfaiye binasını yapmışız. Zihniyetin arkasında rant varsa böyle düşünürsünüz. Biz en kolay ulaşılabilir, en hızlı hizmet verilebilir yere itfaiye binası yaptık. Biz bu itfaiyeyi dört belediye ortak kullanıyoruz. Şuan ki yeri her yere ulaşabilir. Okula yakın, doğru okula yakın ama yukarıda üç tane okulun içindeydi. Kusura bakmasınlar.

BUNUN NEYİNİ ELEŞTİRİYORSUNUZ

Okul öğrenci servisimizi eleştirmişler. Şuanda bu bölgede, büyükşehirler dahil bizden başka okul öğrenci servisi şehir içinde ücretsiz taşıyan belediye yok. Bunun neyini eleştiriyorsunuz.

ALTINOVA’YI KÜÇÜMSÜYORSUNUZ

Festivallerimizi eleştiriyorlar. Yukarıda Altınova’ya yeni gelen dostlarımız bilemezler ama eskiler bilir. Biz 2004’te başladığımızda yukarıda ormanda ne vardı arkadaşlar, çöplük vardı, çöplük. Bizim ilk yaptığımız işlerden biri o çöplüğü kaldırmak oldu. Sonra orayı festival alanına çevirdik. Oraları küçümsemeye çalışıyorlar. Buraya her yerden insanlar geliyor. Burayı nasıl küçümsersiniz. Altınova’yı küçümsüyorsunuz.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Onun haricinde parklarımızı tersaneciler yapmış, biz hiçbir şey yapmamışız. Doğru, Faruk Ürkmez diye bir abimiz tersanecidir ama yıllardır Altınova’da tersanesi yoktur. Bizlerle ilişkileri sayesinde yeni bir büyük parka imza atmıştır. Kendisine teşekkür ediyorum. Keşke bizi eleştirenlerde böyle parkları Altınova’ya yapsalardı.

BUNLARI KİMSE BİLMİYOR

Tersanecilerimize Denizcilik Lisesi için teşekkür ediyoruz. Lisemizi yaptılar etrafına da biz çok güzel bir kampüs yaptık. Hükümetimizin AK Parti’nin desteğiyle 2014 seçimlerine giderken aldığımız söz, takipçiliğimiz sayesinde 200 kişilik bir yurt yapıldı. Ve bu yurdun yanında birde bonus içerisine spor salonu, atölyeler ve içerisine 200 kişilik Altınova’nın ihtiyacı olan konferans salonu yapıldı. Bunları kimse bilmiyor.

BİZ YAPTIK

SGK binası yapıldı. Kendiliğinden oluyor. Devlet daireleri bunlar kendinden geliyor. İktidar olmazsa hiçbiri gelmez. 2200 çalışan var Altınova’da. Bunlar şimdi Yalova’ya mı taşınsın? Buraya yaptırdık bunları. Biz bu hizmete sahip çıkacağız tabi ki. Hükümetimizle beraber yaptık. Biz yaptık, AK Parti yaptı.

HİZMETLERİ EL BİRLİĞİYLE YAPIYORUZ

Belediye spor tesislerini de Spor Toto yapmış. Doğrudur, hükümetin gücüyle Spor Toto’dan destek aldık. Yüzde 50’sini onlar, 50’sini biz yaptık. Siz eğer Altınova’da her şeyi belediye bütçesiyle yapmaya kalkarsanız Altınova yıllar sonra ancak sizin istediğiniz yerlere gelebilir. Biz işi hızlandırmak için hükümetimiz, devletimiz, milletimiz, ş adamlarımız, tersanecilerimiz, belediye hep beraber el birliği ile bu hizmeti yapıyoruz. Yapacağız. Bundan sonra da devam edeceğiz.

PARASIZ YAPTIRACAĞIZ

Tersane büfelerini becerememişiz. Doğru, Yaptırtmadık. Çok isteyen oldu. Becerememekten değil. Biz oraya para harcamayacaktık ki maliyetleri düşük oluyormuş. Biz parasız yaptıracağız kime veriyorsak o yapacak. Ama orada ki tozun toprağın içerisinde milletin o büfelerden alışveriş yapması içimize sinmediği için yaptırtmadık. İnşallah bundan sonra yolumuz bitti bundan sonra yapılacak.

YOLUMUZU DA TERSANECİLER YAPTI

Yolumuzu da tersaneciler yaptı. Sağ olsunlar ama tersanenin yapması gereken yoldu. Tersaneler kurulurken onların verdiği söz taahhüttün içerisindedir. Yapmaları gereken yoldur. Kriz olmuştur. O yüzden saygı duyarız. Ama bunu bizim aleyhimizde kullanamazsınız.

BAYAN SPOR MERKEZİ

Başlamış olan devam eden projelerimiz var siz bilmiyorsunuz. Çünkü biz yapıyoruz ama anlatamıyoruz. Birçok evde bizim 15 yıldır sürdürdüğümüz Bayan Spor Merkezinden bayanlarımızın haberleri olmadığını duyduk. Evet, 15 yıldır bir spor merkezimiz var.

BOŞ İŞLER DEĞİL, YATARAK OLMUYOR

Biz bu arada neler yaptık biliyor musunuz? Altınova Belediyesi’ne 40 dönüm çok değerli bir arazinin tapusunu aldık Çavuşçifliği’nde. Ne yaptık, askeri bölgede bir milyon 40 bin m2’lik alanı Altınova’ya kazandırdık. Hersek köyümüzü Altınova sınırlarımıza kattık. Evet bunlar boş işler değil. Yatarak olmuyor.

CHP’Lİ BELEDİYE DAVA AÇIYORDU

Biz bir daha söylüyorum tersanecilerin buraya gelmesini istedik. Bundan sonra tersanecilerimizle birlikte hareket edeceğiz. Onlarlayız. Birlikteyiz. Onlarla biz yüzlerce dosyada, davada birlikte hareket ettik. Bir sürü dava da şahsıma ve Belediyemize davalarda mücadele ettik. Kimle mücadele ettik birçoğu CHP’li Belediyemiz tarafından açılan davalar bunları da size hatırlatıyorum."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner211

banner212

banner213

banner214

banner218

banner219

banner220

banner207

banner208

banner209

banner210

banner215

banner216

banner217