Büfe yeri verilmesi işinin arkasında bir başkan yardımcısının olduğu konuşuluyor... iddia kabilinde aktarmış olayım.

O Başkan yardımcısının büfe yeri verilen şahısla bir süredir çok samimi olduğu zaten sokakta konuşuluyordu... şaşırmadım.

Eğer konuşulanlar doğruysa... 3 sanatçılı konser etkinliği de mutlaka mercek altına alınmalı... çünkü bu etkinliğin belediyeye maliyeti konusunda türlü iddialar ve dedikodular vardı…

Hani şu 2-2,5 milyon gibi bir rakama patlayan etkinlik! Cengiz Kurtoğlu ve iki şarkıcının katıldığı etkinlikten bahsediyorum.

Eğer bu büfe olayının arkasında Yalova Belediyesi’ndeki bazı klikleştiği iddia edilen yapılar varsa, o zaman her türlü iddianın üzerine ciddiyetle gitmek kamu yararı için elzemdir.

Benden tavsiye… Kimse Yalova Belediyesi’nin niye, nasıl el değiştirdiği unutmasın!

Hee… Unutan olursa bunu hatırlatmak, kamu yararına bizim üstlendiğimiz misyonun gereğidir ve bu gereği “O ne der, bu ne der?” diye bakmadan "Sonu nereye varır?" diye de düşünmeden yerine getirmek boynumuzun borcudur, hatırlatırız!

Evet…

Söz konusu etkinliği kim yaptı?

Kültür Müdürlüğü mü yaptı mesela…

Çıksın başında kim varsa şeffaf bir şekilde açıklasın yani ne olacak?

Yalova Belediyesi'nde işimiz var kime gitmemiz lazım sorusunun cevabı Yalova Belediyesi'nde işimiz var kime gitmemiz lazım sorusunun cevabı

“Şu sanatçıya şu kadar ödendi, şu sanatçıya bu kadar ödendi, etkinliğin maliyeti şu kadar oldu” diye açıklansın yani ne olur ki? Şeffaf belediyecilik dediğimiz bu değil mi zaten.

Sonra gelin büfeye…

Soru basit…

O etkinlikle bu büfe yeri arasında bir bağ var mı?

Daha açık soralım…

Bu büfe yeri, o etkinlikte bir şekilde aktif olan birine mi verildi?

Bitmedi…

Bu büfe yeri nasıl ve hangi şartlarda, ne zaman, hangi ihale ile verildi?

Çıkın açıklayın bunu ne var ki?

24 saat içinde bir açıklama yapılmazsa konuyu CİMER’e taşıyacağımı da kamuoyunun bilgisine sunarım.

AHMET SARIDUMAN

Yalova Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Sarıduman’ın Muğlim Bağatar’ın Yalova Belediye Başkan adayı gösterilmesi için Ankara’da sessiz ve derinden kulisler yaptığı iddia ediliyor.

Kendisi Muğlim Bağatar’a yakın bir isim olduğu için normaldir, olabilir.

Eğer Yalova Belediyesi olmazsa Çiftlikköy için uğraşılıyormuş! İddia kabilinde aktarmış olayım.

Bakın ne zaman Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’la Ahmet Sarıduman’ı konuşsam kendisini hep savundu Mustafa Tutuk…

Ben Mustafa Tutuk’a ne zaman “Başkan şöyle deniyor, böyle deniyor, şöyle iddialar var…” falan desem “Hakan, Ahmet Sarıduman işini iyi yapan, Belediyeye faydalı bir yönetici…” demiştir bana Mustafa Tutuk ve bu minvalde konuşarak Ahmet Sarıduman’a her zaman sahip çıkmıştır. Bende başkana “Sen öyle diyorsan eyvallah başkan” demişimdir yani…

Neyse... Gidecek Ahmet Sarıduman ama Cumhurbaşkanı Erdoğan bir türlü imzalamadı kararnameyi… bakalım…

Aman birileri Ankara’ya gitmeden birilerini koltuğundan etmesinde...! Hayır en ufak bir hatayı kabul etmeyen kritik zamanlardayız da ondan diyorum yani...

Bakın hata anlamında örnek olsun diye söylüyorum… 2 büfe daha verilsin böyle birilerine, AK Parti’nin bu yerel seçimlerde işi zora girer! Yalova halkı faturayı kesip verir elinize haberiniz olsun!

Sonra söylemedi, uyarmadı demesin kimse.

Bu işlerin siyasi sorumlusu ve amiri durumunda olan AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, inisiyatif alıp bu işlere hemen el koymalı!

Benden söylemesi.

Hakan Korkmaz

Revizyon Gazetesi

Genel Yayın Yönetmeni