BAŞKAN, AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDI!

YALOVA/ Dün ilk kez Revizyongazetesi.com Genel Yayın Yönetmeni Hakan Korkmaz’ın “VAHŞET” başlığıyla duyurduğu Yalova’daki hayvan barınağında yaşanan köpek katliamı kısa sürede sosyal medya da günün konusu oldu ve hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

Özellikle toprağa gömülmeye çalışılan bazı köpeklerin hala can çekişiyor olması ve bu görüntülerin yayınlanması üzerine adeta kahrolan hayvanseverlerin tepkileri artınca Yalova Belediyesi açıklama yapmak zorunda kaldı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Bugün medya organlarında yayınlanan Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile ilgili olduğu ileri sürülen görüntülerle ilgili Belediye Başkanımız Veteriner Hekim Vefa Salman açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Vefa Salman, açıklamasında şu cümlelere yer verdi;

“Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmakta olan A.Ş. isimli personelimiz, Veteriner İşleri Müdürlüğümüzde yüz kızartıcı suçlar işlediğinden dolayı işten çıkartılmıştır. Bu personelimizin işlediği suçlar diğer personellerimizce tespit edilmiş olup, işletmedeki tüm çalışanların ifadeleri doğrultusunda gerekli tutanaklar tutulmuştur. Bu eski çalışanımızın daha önceden işlemiş olduğu suç nedeniyle cezası bulunduğundan Veteriner Müdürlüğü’nde çalışan arkadaşlarımız iyi niyet gösterip durumu adli mercilere bildirmeden iş akdine son vermiştir. Ancak arkadaşlarımızın göstermiş olduğu iyi niyete karşılık A.Ş., geçtiğimiz yıllarda kentimizde yaşanan hayvan zehirlenmeleri nedeniyle müdürlüğümüze getirilen hayvanları videoya kayıt ederek videoları sanki yeni olmuş gibi ve müdürlüğümüzde yapılıyormuş gibi basın kuruluşlarıyla paylaşmıştır. Veteriner hekim kimliğine sahip olan ve bu kimliğe sahip tek İl Belediye Başkanı olan bir kişi olarak böyle bir şeye göz yummam asla söz konusu değildir. Kendisine karşı gösterilen iyi niyete art niyetle cevap veren eski personelimizin amacı sadece yapmış olduğu yüz kızartıcı suçlar nedeniyle işten çıkartıldığı için belediyemizi karalamak ve zarar vermektir. Göreve geldiğim ilk günden beri Veteriner İşleri Müdürlüğümüz daime çıtayı yükseltmiştir. Bu yenilemeler kapsamında Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Rehabilitasyon Merkezi yepyeni bir görünüme kavuşmuştur. Sadece Yalova Belediyesi’nde olan hayvan ambulansı ‘Haybulans’ hizmete girmiştir. Yine belediyemizde hayvanseverlerin ve bakanlığın katkılarıyla röntgen cihazı hizmet vermeye başlamıştır. Hijyenik şartlarda can dostlarımıza bakım ve tedavi hizmeti verilmekte olup gerektiğinde müdürlüğümüz bünyesinde cerrahi işlemlerde yapılmaktadır. Bizler can dostlarımıza bu kadar değer verirken maksadı belli haberlerin yapılıyor olması beni derinden üzmektedir. Yalova’da ki tüm hayvanseverlerin benim ve ekibimin bu konuda ne kadar hassas olduğunu yakından bildiklerine eminim. Bugün hayvanseverlerce takdir edilen tüm çalışmalarımızı kentimizde aralıksız olarak vermeye devam edeceğimizi de kamuoyuna saygılarımla bildiririm.”

KORKMAZ, BÖYLE DUYURDU…

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir