Küçükkaya: Seçime hiç girmeseler daha iyi!

CHP’nin İstanbul tercihi, FOX TV sabah haberleri sunucusu gazeteci İsmail Küçükkaya’yı da adeta isyan ettirdi. “CHP niye böyle? Neden geç kalıyor? Neden iyi ve güçlü aday çıkaramıyor?” diyen Küçükkaya,”Seçime hiç girmeseler daha iyi.” dedi.

İşte İsmail Küçükkaya’nın bu sabah canlı yayında söyledikleri;

Siyaset biraz da RAKİBE GÖRE YAPILIR. Öyle değil mi?

Hem kendi politikanızı, söyleminizi ve stratejinizi uygulayacaksınız. Hem de rakibe göre taktik manevralar geliştireceksiniz. Siyaset esneklik ister.

Mesela 4 ay sonra yerel seçim var. İktidar ELİNDEKİ EN GÜÇLÜ KOZU sahaya sürdüyse siz de öyle yapacaksınız.

Düşünün lütfen…

İktidar partisi Başbakanlık yapmış, halen de Meclis Başkanlığı görevinde bulunan Binali Yıldırım’ı İstanbul Belediye Başkanlığı için meydanlara çıkaracak. İzmir’de ve Ankara’da bakanlık yapmış isimlerle yarışa katılıyorlar.

Peki CHP NE YAPACAK?

Şu anda İstanbul için aday adayı olarak adı geçenlerin hiçbiri ile seçimi kazanamaz. Hiçbiri ile. İçlerinde en iyi aday Beylikdüzü Belediye Başkanı İmamoğlu. Ama onun için de çok erken. Kendisi de bunun farkında ve ‘BİR DÖNEM SONRASI İÇİN ŞİMDİDEN ÇALIŞAYIM’ diyor. Diyordu!

Haklı.

Haklı idi. Tanınması için zamana ihtiyacı var. Acaba fikri değişti mi?

Doğrusu, İmamoğlu Binali Yıldırım’ın karşısında zayıf kalır. Asimetrik yarış olur, orantısız güç oluşur. Etki yaratmaz. Meclis Başkanı karşısında ilçe belediye başkanı. Öyle mi? Oysa 5 yıl daha Beylikdüzü’nde kalsa ve kendisini büyükşehire hazırlasa işin rengi değişir.

İnsan hayret ediyor.

İSTANBUL BİR ÜLKE GİBİ. Güç ister, karizma bekler, tanınırlık gerekir. Tecrübe lazımdır.

İstanbul’u yönetmeye talip bir adayın KİTLELERİ PEŞİNDEN SÜRÜKLEMESİ ŞART. Kadınlar, gençler, Kürtler, Aleviler, milliyetçiler, ilericiler… Herkesi etrafında kenetleyecek bir isim, bir sihir.

Peki CHP niye böyle? Neden geç kalıyor? Neden iyi ve güçlü aday çıkaramıyor?

İstanbul’u kazanmak veya kaybetmek ÜLKE SİYASETİNİ VE GELECEĞİNİ DE ETKİLEYECEK. AKP İstanbul’u kaybederse ne olur biliyor musunuz?

CHP’nin aday adayları çok zayıf. Halen milletvekilliği yapanlar da dahil KİTLEYİ HEYECANLANDIRACAK İSİM DEĞİLLER. Nasıl olur da şu anda adı geçen adayları ciddi ciddi düşünebilir. Hayret doğrusu.

Seçime hiç girmeseler daha iyi.