YALOVA’DA SAPIK FOTOĞRAFÇI YAKALANDI

Yalova’da fotoğraf stüdyosu işleten İ.K adlı şahıs hem müşterilerini hem de çalışanlarını soyunurken gizli kamera ile çektiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Yalova’da fotoğraf stüdyosu sahibi İ.K, kadın çalışanları ve müşterilerini iş yerine yerleştirdiği gizli kamerayla soyunurlarken videoya çekti.

İl Emniyet Müdürlüğü, Fatih Caddesi’nde faaliyet gösteren fotoğraf stüdyosunun sahibi İ.K.’nin çalışanları ile bazı müşterilerinin giyinip soyundukları alana “Gopro” adlı aksiyon kamerasını gizlice yerleştirerek görüntülerini çektiğinin ihbar edilmesi üzerine çalışma başlattı.

6 KADINI GİZLİCE KAYDETMİŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri zanlı İ.K.’yi dün gece yarısı evine düzenledikleri operasyonda yakaladı. Ekipler iş yerinde de yaptığı aramada dijital materyallere el koyarak inceleme yaptı. İnceleme kapsamında şuana kadar 6 kadının görüntülerinin gizlice çekildiği tespit edildi.

Zanlının emniyetteki ilk sorgusunda görüntüleri gizlice çektiğini itiraf ettiği öğrenildi. İ.K., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlı sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir