AK PARTİ’NİN BİR AYAĞI KOPTU VE ŞİMDİ ARTIK TOPAL BİR ÖRDEK GİBİ!

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, AK Parti’nin meclisten geçirdiği termik santrallerle ilgili filtre düzenlemesini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın veto etmesiyle ilgili “Kendi getirdikleri düzenlemeyi veto etmeleri trajikomik bir durum ama Türkiye’nin gülmeye de ihtiyacı vardı iyi oldu.” dedi.

Konya’da konuşan Koray Aydın şöyle devam etti;

“Genel başkanımız Meral Akşener’in liderliğinde mahalli idareler seçimlerinde öyle bir oyun kurduk ki, başarı endeksli bu oyun kurma kabiliyetimiz ile AK Parti’ye ilk defa yenilgiyi tattırdık. Artık AK Parti topal bir ördektir. Türkiye’deki siyaset denklemini değiştiren İYİ Parti olmuştur. Çünkü son yerel ve genel seçime İYİ Parti dışında giren bir yeni parti yoktur. İYİ Parti’nin siyasette yer almasıyla tüm dengeler alt üst olmuştur.

300 ODALI SARAYDA NE YAPACAKSIN?

Otluk Koyu’nda cumhurbaşkanlığı için makul bir konut vardı. Özal orada gider kısa tatil yapar gelirdi. Ama Erdoğan’a yetmiyor. Tüm koyu kapattı. 300 odalı yeni bir saray yaptırıyor. 300 odalı sarayda ne yapacaksın? Bu nasıl bir israf düzenidir!

AK Parti ve küçük ortağının oy oranı yüzde 40’ın altına düştü. Önümüzde daha yeni kurulacak partiler var. Bunun yaratacağı yeni hava ve iklimle AK Parti’de çözülmeler daha da hızlanacak. Ben yakın süreçte bir erken seçim beklemiyorum. Çünkü iktidar partisinin erken seçime gidecek bir hali yok.

Bugün TBMM’de çoğunluğu sağlayamamış bir AK Parti iktidarı var. Bu yüzden şimdilik küçük ortağı ile birlikte ayakta kalmaya çalışıyor. Yarın neler olabileceğini kestiremiyoruz. Ama şundan eminiz ki bugün Türk siyasetinde bütün dengeler alt üst oldu. İYİ Parti Türkiye siyasetinin denklemini değiştiren anahtar bir parti. 31 Mart’ta Millet İttifak’ı büyük bir zafer kazandı. Bu seçimlerde AK Parti’nin gücü ciddi anlamda kırıldı. Seçimlerden sonra AK Parti’nin bir ayağı koptu ve şimdi artık topal bir ördek gibi.”