Gençlerin KYK kredi borçları silinsin!

Gençlerin KYK kredi borçları silinsin. Yapılandırma falan değil, silinsin, çünkü bir süredir herkesin bildiği bir ekonomik kriz yaşanıyor… ki bunun sebebi yetkiyi elinde tutanlardır yani AK Parti iktidarıdır. Dolayısıyla bu dönem böyle bir kararın alınması yani KYK borçlarının silinmesi için uygun bir dönemdir.

Genç işsizlik oranı %27.4 olup Cumhuriyet tarihinin rekor seviyesine ulaşmışken… bu yönde alınacak bir karar gençlerimize moral olur… ailelerine moral olur, bir rahatlamaya sebep olur.

Suriyeli sığınmacılara 40 milyar dolar harcadık, gerekirse bir 40 milyar dolar daha harcarız” diyebilen siyasi iradeye, bu kararı almak, bu yönde bir tasarrufta bulunmak zor olmamalı diye düşünüyorum.

Kaldı ki bu ülkede ne borçlar silindi! Hee… “biz yandaşın borçlarını sileriz! Sığınmacılara hesapsız bir şekilde her harcamayı yaparız ama iş kendi vatandaşımıza, emeklimize, işsizimize, öğrencimize, gencimize, EYT’lilere gelince iş değişir” diyorsanız orasını bilemem!

Sayın Cumhurbaşkanına soruyorlar “KYK borçları silinecek mi?” diye… Öğrencilerin lehine bir adım atılacağını, çalışmaların devam ettiğini söylüyor! Bu kadar düşünecek, çalışacak ne var? İş kendinizle, milletvekilleri ile ilgili olunca; gece 3’te millet uyurken “şak” diye meclisten geçiriveriyorsunuz her kararı… ama iş millete gelince ya kaynak olmuyor ya da çalışmalar devam ediyor!

Bakın Cumhurbaşkanlığı’na Deniz Kuvvetleri’nden “Yakamoz” adlı bir yat alındığı ve bu yatın restoresi  için 56 milyon 768 bin 668 TL’lik ödenek ayrıldığı tartışılıyor… ki bu kriz ortamında millet adeta inim inim inlerken, gençler iş bulamazken eğer bu yapılabiliyorsa ve bunu yapan siyasi irade üstüne çıkıp “Her üniversite mezunu iş bulacak diye bir şey yok” diyebiliyorsa…  O zaman gençlerin KYK borçlarını da sileceksiniz!

Kimse kusura bakmasın.

Hakan Korkmaz

Revizyongazetesi.com

Genel Yayın Yönetmeni