Öne Çıkanlar Yalova Yalova Belediyesi Kılıçdaroğlunun elektrik faturası Hakan Korkmaz Numan Soyer

SIR DOLU PAŞA, DENİZİ DOLDURACAK!

ESKİ JİTEM KOMUTANI LEVENT ERSÖZ, ÇINARCIK'TA SAHİL DOLGUSUNA BAŞLIYOR


ÖZEL HABER/ Adını Ergenekon ve Turgut Özal'a suikast davaları ile duyuran, zamanın kudretli paşası denilen eski Jitem Komutanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, şimdilerde farklı bir işe soyundu.

Bir ara siyasete atılan ama başarılı olamayan adeta sır dolu Paşa, şimdilerde denizi doldurma işiyle uğraşmaya başladı.

Önce Düzce Denizcilik Firmasına hissedar olan ve sektöre giren eski Jitem Komutanı Levent Ersöz, eşinin hissedar olduğu Kayraport firmasıyla geçen ay Çınarcık Sahil Dolgu Projesi ihalesine girdi ve sadece kendisinin teklif verdiği ihaleyi aldı.

Konuyla ilgili Revizyongazetesi.com Genel Yayın Yönetmeni Hakan Korkmaz şöyle konuştu:

"Zaten aylar önce, Devlet korumasındaki Levent Ersöz Paşanın Çınarcık Sahil Dolgu işini alacağını okurlara duyurmuştum ve öyle de oldu.

Şunu söylemeden edemeyeceğim...

CHP'li Başkan Avni Kurt'un daha önce dolgu işini verdiği Düzce Denizciliğin sahiplerinden İsa Üçüncüoğlu'nun, CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan'a sokak ortasında saldırı olayından yargılandığını hatırlatıp, Başkan Kurt'un şimdi ki proje ortağı Levent Ersöz'le adrenalin anlamında çıtayı biraz daha yükseğe çektiğini belirtip, bize bu heyecanı yaşattığı için kendisine hakikaten teşekkür ederim.

Evet, Çınarcık Belediyesinin Levent Paşanın eşi üzerinden ortağı olduğu Kayraport adlı yeni kurulan firmayla dolgu sözleşmesini imzalamasının üzerinden bir ay geçti.

Bunun üzerine dün sabah Levent Ersöz Paşaya,"Paşam gelişme var mı, ne zaman başlıyor dolgu?" diye mesaj attım. Levent Paşa da,"Kısmetse haftaya başlıyoruz" diye mesaj attı bana.Çınarcık'a hayırlı olsun.

Malumunuz Çınarcık Sahil Dolgu Projesi, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt'un adeta eline yüzüne bulaştırdığı ve çevre felaketine sebep olduğu bir proje.

Bu projede çalışmaları daha önce 2 defa durdurmuş biri olarak diyorum ki, benim tek isteğim, bu projenin çevreye zarar vermeyecek şekilde ve bölgedeki deprem riski unutulmadan kurallara uygun bir şekilde yapılsın.

Biz bundan önce olduğu gibi işimizi yapacağız ve çalışmaları dikkatle takip edeceğiz.

Malumunuz daha önce çalışmalarda yanlış yere döküm yapıldı ve ben bunu belgesiyle deşifre etmiştim.

Umarım Çınarcık Belediyesi de kendi üzerine düşen denetim görevini artık layıkıyla yapar ve bir daha çevre felaketine sebep olmaz.

Kaldı ki bu projenin bitmesinin Başkan Avni Kurt'a siyasi getirisi de olacak, bu bir gerçek.

Ak Partiye geçmeye uğraşan Başkan Avni Kurt'a Sahil Dolgu Projesinde tüm bürokrat ve özellikle Ak Partili siyasilerin gereken yardım ve kolaylığı yapacağını biliyorum.

Tekrar Levent Paşanın,"Kısmetse haftaya başlıyoruz" sözünü hatırlatıyor ve Çınarcık'a değer katması beklenen sahil dolgu projesi "hayırlı olsun" diyorum.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=RxZv4kTY9EE[/embed]

ÇINARCIK SAHİL DOLGU PROJESİNİ YAPACAK LEVENT ERSÖZ KİMDİR?


Levent Ersöz, Şırnak Jandarma Alay Komutanlığı, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı, Jandarma İstihbarat Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. Şener Eruygur'un yakın dava arkadaşı olan Ersöz'ün Sarıkız ve Ayışığı Darbe Teşebbüslerine aktif olarak katılarak istihbarat topladığı, yargı kararı olmadan Turkcell'e abone olan cep telefonlarını dinlettiği, emekli Oramiral Özden Örnek'in darbe günlüklerinde iddia edilmektedir.

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Şener Eruygur’un Jandarma Genel Komutanlığı döneminde(2002-2004) JİTEM başkanı olan Levent Ersöz’ü, yasadışı olarak, aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ve eski Başbakan Tansu Çiller de olan bazı kişilerin telefon kayıtlarını toplamakla suçlamıştı.

Vatan Gazetesinde Rusya devletinin silah şirketlerinin komisyoncusu olduğu yönünde haberler çıktı. Bu haberlerde, Ersöz’ün Rusya’nın savunma sanayiinde ihracat yapmakla yetkili tek firması olduğu belirtilen Rosonboron Export bünyesinde danışmanlık yaptığı öğrenildi. Silahtan tanksavar füzelere, helikopterden uçağa kadar Rus malı savunma sanayii ürünlerini başka ülkelere ihraç eden şirketin pek çok üretici firmayla çalıştığı, Ersöz’ün de Rusya’nın askeri alandaki ihracatçısı olan bu çatı şirketle bağlantılı olduğu belirtildi. Kaynak: Vikipedi

Turgut Özal'a suikast davasında yargılanan Ersöz Paşa, bir çok yönüyle Ergenekon soruşturmasının en kilit isimlerinden biriydi.
Merak uyandıran konular arasında JİTEM geçmişi, Abdullah Öcalan'ın askeri yetkililerle görüştüğü dönemde İmralı'dan sorumlu komutanı olması, 2003 yılındaki darbe hazırlıkları sırasında Jandarma İstihbarat Dairesi başkanı sıfatıyla yaptığı dinleme faaliyetleri VE PKK'yı rakipsiz bırakan KAWA örgütüne yönelik operasyondaki rolü bulunuyor.

PKK'NIN ÖNÜNÜ AÇAN EKİPTEN

12 Eylül darbesinden hemen önce yurtdışına çıkarılan PKK yeni yeni büyürken önündeki tek engel yurtdışında yapılanan KAWA'dır. PKK'nın rakibi sayılan KAWA terör örgütüne yurtdışında operasyon düzenleme kararı alınır. Operasyon timindekiler bugün herkesin yakından tanıdığı isimler: Nusaybin Tabur Komutanı Binbaşı Veli Küçük, Yüzbaşı Cem Ersever, Levent Ersöz, Atilla Uğur, Cemal Temizöz ve 12 Eylül yönetiminin atadığı Mardin Belediye Başkanı ve Binbaşı Aytekin Özen.
Operasyon timinde toplam 15 kişi yer alır. 12 Aralık gecesi bu 15 kişilik askeri tim Suriye'nin Kamışlı kentinde KAWA örgütünün 18 kişilik tepe kadrosunu ortadan kaldırır. Böylece PKK Kürt kamuoyunda rakipsiz kalır.

İMRALI'NIN KOMUTANI

Öcalan'ın askeri yetkililerle görüştüğünü söylediği dönemde İmralı'dan sorumlu komutan Levent Ersöz'dür. Ergenekon sanıklarından Veli Küçük'ün PKK ile olan ilişkisi de artık mahkemede soruşturuluyor.

SİLOPİ KAYIPLARI

Levent Ersöz, Atilla Uğur ve Veli Küçük asıl yapılanmalarını Güneydoğu'da başlattı. Ersöz 1980'li, 1990'lı ve 2000'li yıllarda bir çok kez bölgede faaliyet gösterdi. Özellikle Şırnak bölgesindeki faaliyetleri ile adını duyurdu. Görev yaptığı 1995-96 yıllarında Şırnak için "Korku Tapınağı" ve "Şırnak Cumhuriyeti" tabiri kullanıldı. Bu bölgede lakabı Sarı Levent'ti. Yüzlerce kayıp olayı yaşandı. İddialara göre Silopi'deki meşhur Botaş Karakolu onun döneminde ölüm mahzeniydi. Cesetler ise asit kuyularına atılıyordu. 2001 yılında meydana gelen meşhur "Silopi Kayıpları" olayı Ersöz'ün Şırnak İl Jandarma Alay komutanlığı döneminde yaşandı.
Kayıplardan Serdar Tanış'ın babası Şuayip Tanış, Levent Ersöz'ün olaydan önce kendisini arayarak, "Oğlun Şırnak topraklarına ayak basarsa öldürürüm" tehdidinde bulunduğunu söylemişti.

ŞEMDİNLİ

Levent Ersöz'ün ismi Silopi Kayıpları davasında Veysel Ateş adıyla birlikte geçiyor. PKK itirafçısı Veysel Ateş en son 2005 yılında Şemdinli'de yaşanan bombalama olayında ortaya çıkmıştı.

ERUYGUR'LA İLİŞKİSİ

Levent Ersöz, Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanlığı döneminde Jandarma İstihbarat Başkanı olarak görev yaptığı sıradaki faaliyetleri ile de gündeme geldi.
Ergenekon'dan yargılanan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanı olduğu 2003 yılı eylül ayında Jandarma Genel Komutanlığı istihbaratından bir yetkili Urfa Jandarma Alayı'nı arar ve "9 telefon numarasının 3 aylık ayrıntılı görüşme dökümlerini temin edip iletin" der.

ÖZKÖK VE BAKANLARIN TELEFONLARINI DİNLETTİ

Bu olayı kitabında anlatan Şanlıurfa Jandarma Alay Komutanı Albay Erdal Sarızeybek durumdan şüphelenir. Araştırdıklarında dinlenmesi istenen telefonların dönemin başbakan ve genelkurmay başkanının da aralarında bulunduğu devlet yöneticilerine ait olduğu oltaya çıkar.
Bu dinleme skandalı eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral Özden Örnek'e ait darbe günlüklerindeki gelişmelerle aynı döneme denk geliyor.

MEDYAYI TAKİBE ALDI

Yine Şener Eruygur'un, Jandarma Genel Komutanlığı döneminde medyayı takibe aldırdığı da ortaya çıkmıştı. Bu olayda yine Levent Ersöz rol almıştı.
Dönemin Jandarma İstihbarat Başkanı Tuğgeneral Levent Ersöz ile Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı Teknik Takip Daire Başkanı Albay Atilla Uğur, medya patronu ve gazetecilerle sık sık görüşmeler gerçekleştirip kayda almıştı. Kaynak: Habervaktimhttp://www.revizyongazetesi.com/yeni/2017/03/21/dolguda-onemli-iddia/

http://www.revizyongazetesi.com/yeni/2017/03/30/dolguda-yeni-sozlesme-imzalandi/

http://www.revizyongazetesi.com/yeni/2016/09/11/yok-artik/

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner211

banner212

banner213

banner214

banner218

banner219

banner220

banner207

banner208

banner209

banner210

banner215

banner216

banner217