Yalova Belediyesi eski başkan yardımcısı Halit Güleç, yerel bir gazetede kaleme aldığı yazısında Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel’i eleştirdi.

Kemal Baş'a 27 milyonluk ballı ihale iddiası! Kemal Baş'a 27 milyonluk ballı ihale iddiası!

"31 Mart Seçimlerinin üzerinden 45 gün geçti. Halkımız ülke genelinde olduğu gibi Yalova’nın büyük bölümünde de tercihini değişimden yana kullandı. Ancak az önce de dediğim gibi seçimlerin üzerinden 45 gün geçmesine rağmen değişen sadece makam koltuğunda oturanlar oldu” diyen Halit Güleç,”Yalova siyasetinde son günlerin gündemi bu olunca her ne kadar bu konuda süreci izlemeyi düşünsem de yorum yapma gereği hissettim. Bir makama talip oluyorsanız burada hedef sadece kazanmak olamaz, olmamalı. Yönetmeye talip iseniz o kurumu talip olduğunuz andan itibaren iyice etüt etmeli artılarını eksilerini yakından bilmeli bu süreçte halkın taleplerine de kulak vermeli vaatlerinizi ona göre şekillendirmelisiniz. Göreve seçildiğiniz andan itibaren süreç boyunca çizdiğiniz yol haritasını uygulamaya geçersiniz. Kuruma hakim olur, hem vatandaşın beklediği değişimi yapar, hem de çalışacağınız ekibinizi doğru belirlerseniz YÖNETİCİ olursunuz. Ama sistemi kendiniz belirleyeceğinize, devam eden sisteme kendinizi entegre ederseniz İDARECİ olursunuz bu da size sadece verilmiş 5 yıllık görev olur.” ifadelerinde bulundu.

“Seçimlerin üzerinden 45 gün geçmiş ve vatandaşın beklediği o değişim yapılmamış. Başkan yardımcıları atanmamış. Müdürlerde bir değişim yok. Bütün yetkileri üzerinize almak her şeye hakim olacağınız ve kurumu sizin yöneteceğiniz anlamına gelmez. Siyaset ekip işidir. Öncelikle birlikte yola çıktığınız ve kurum içerisinde ekibinize dahil olacak kadro ile tüm bu işlerin üstesinden gelebilirsiniz. 45 gün olmuş ve siz hiçbir adım atmamışsınız. Sokakta insanlar konuşmaya başladı. “Demek ki kazanacaklarına kendileri de inanmıyordu. Tamamen şans” diye söylemler herkesin dilinde. Böyle devam ederseniz konuşmalar dedikodular daha da ayyuka çıkar” diyen Halit Güleç,“Mayıs meclisi diye empoze edildi değişim tarihi. Mecliste geldi geçti. Beklenen yine olmadı. Ya gereken değişimi yaparsınız ya vatandaş gereken değişimi zamanı geldiğinde yapar." dedi.