Dün yemekte bir araya gelip sohbet ettiğimiz Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ile önceki dönemden kalma borç sorununu, düzensiz maaş ödeme sorununu ve işten çıkarmaları konuştuk.

Avni Başkan önceki dönemden kalan 274 milyon borcun yeni ortaya çıkan borçlarla yaklaşık 300 milyonu bulduğunu ve Çınarcık Belediyesi'nin mevcut yapısı ve gelirleriyle içine düşürüldüğü bu durumdan çıkmasının çok zor olduğuna dikkat çekti.

Şu an belediyeden ayrılan personel sayısının 42 olduğunu belirten Başkan Avni Kurt, tazminat ödemelerinin 10 milyon olduğunu ve bunun 5 milyonunu ödediklerini söyledi.

Önceki dönemden kalma düzensiz maaş ödeme sorununu ortadan kaldırmak için çalıştıklarını belirten Avni Başkan, belediyeden maaş almadığını söyleyince "Nasıl yani başkan?" diye sordum...

Çiftlikköy'de eski yönetimle ilgili ne varsa ortaya çıkarmak yeni yönetimin görevidir! Çiftlikköy'de eski yönetimle ilgili ne varsa ortaya çıkarmak yeni yönetimin görevidir!

Avni Başkan,"Hakan ben daha belediyeden maaş almadım. Personelin içeride alacağı varken ben maaş alamam. Personel maaşlarını düzenli ödeyene kadar da maaş almayacağım." dedi.

İşte gerçek bir Şehri Emin'e yakışanda budur...

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt'u bu örnek davranışından dolayı kutluyorum.

Hakan Korkmaz

Revizyon Gazetesi

Genel Yayın Yönetmeni

Editör: Hakan Korkmaz