Özgür Özel: Akraba ve paralı işlere bulaşanın gözünün yaşına bakmayız Özgür Özel: Akraba ve paralı işlere bulaşanın gözünün yaşına bakmayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,”Kamu görevlisi kendi mesuliyeti veya mesuliyet sahasıyla ilgili işlerle vatandaşımıza hizmet etmeye memurdur. Millete hizmet yolunda rehavete, kaprislere, bugün git yarın gel sorumsuzluğuna asla yer yoktur. Bulunduğumuz tüm makamları, aziz milletimize borçluyuz. Hepimiz milletimize karşı sorumluyuz. Millete büyüklenmek, yukarıdan bakmak, sorunlarını görmezden gelmek kabul edilemez. Kamu malı ve kamu görevi milletin emanetidir. Kamu malına el uzatmak bizin nazarımızda ihanete eş değerdir.” dedi.

İHANETLERİN ÜZERİNE GİDECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Siyasetçiler, kamu görevlileri yönetim mevkiindekilerin ülkeye ve millete karşı vazifelerini yerine getirme noktasında hiçbir bahanesi olamaz. Milletin derdiyle dertlenmedikten, sorunlarına çözüm bulmadıktan sonra hangi vazife olursa olsun, insan için yüktür. Son dönemde artan serzenişlerin farkındayız. Tespit ettiğimiz tüm hataların varsa ihanetlerin üzerine inşallah bundan sonra çok daha kararlı bir şekilde gideceğiz.” ifadelerinde bulundu.